Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Fakturace mezi manželi  (Přečteno 4516 krát)

Madla

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Fakturace mezi manželi
« kdy: Srpen 20, 2011 »

Dobrý den, je prosím možné, aby manžel vystavil fakturu manželce? Oba manželé jsou OSVČ, manžel má řemeslnou živnost, vyrábí bytové doplňky ze dřeva. Manželka má volnou živnost  - maloobchod, prodává tyto doplňky přes internet. Manžel je jedním z mnoha dodavatelů. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

dolarhyd

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Fakturace mezi manželi
« Odpověď #1 kdy: Srpen 21, 2011 »

Dobrý den. Ano, je to možné. Pokud jsou oba manželé samostatnými podnikateli, považují se z hlediska zákona č.586/92 Sb, za zcela nezávislé daňové poplatníky a tedy za samostatné účetní jednotky.
IP zaznamenána

Madla

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Fakturace mezi manželi
« Odpověď #2 kdy: Srpen 21, 2011 »

Dolarhyd, děkuji moc za pomoc.
IP zaznamenána

anoela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
Fakturace mezi manželi
« Odpověď #3 kdy: Leden 13, 2013 »

Dobrý den paní Zdeničko, měla bych dotaz ohledně fakturace manželovi za pronájem dílny. Mám pozemek na kterém mám prostor,který by mohl sloužit jako dílna pro manžela,který je momentálně v pronajaté dílně. Mám na tento majetek hypotéku na sebe. jsem,ale také jako spolupracující osoba. Kdybych tento svůj prostor upravila a manžel jej využíval jako dílnu. Můžu mu vystavovat fakturu za pronájem této dílny? Děkuji předem
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Fakturace mezi manželi
« Odpověď #4 kdy: Leden 13, 2013 »

Dobrý večer. Pokud prostor není součástí společného jmění manželů, tak jej můžete manželovi pronajímat. Vzhledem k tomu, že jste osoby blízké, byste měla fakturovat v ceně, která je v daném čase a na daném místě obvyklá.

Pokud je prostor v SJM, tak pronájem není možný, nemůžete manželovi pronajmout něco, co mu také patří.
IP zaznamenána
Stran: [1]