Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Notebook i na účely mimo podnikání  (Přečteno 1590 krát)

Najkl

  • Host
Notebook i na účely mimo podnikání
« kdy: Srpen 19, 2008 »

Dobrý den,
uvažuji o koupi notebooku (na živnostenský list jako plátce DPH), který by nepřesáhl hranici 40 000 Kč. Zajímalo by mě, jak by to bylo, když bych notebook využil i na činnosti nesouvisejícími s podnikáním, jak bych potom rozlišil činnosti, které nelze charakterizovat peněžně a časově lze doložit maximálně svojí časovou tabulkou? A bylo by možné u tohoto modelu odečíst DPH?

Díky
Najkl
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
Notebook i na účely mimo podnikání
« Odpověď #1 kdy: Srpen 20, 2008 »

1. Při pořízení ntb bude uplatněn odpočet DPH:
dočasné využití obchodního majetku pro osobní spotřebu plátce, pokud byl u tohoto majetku (nebo jeho části) uplatněn odpočet daně, je dle §§ 14/3/a) + 14/4/a) zákona o dani z přidané hodnoty považováno za poskytnutí služby. Základem daně je podle § 36/6/b) ZDPH cena obvyklá. Při použití notebooku pro účely nesouvisející s podnikáním byste DPH neodečítal, nýbrž přiznával:-)

2. Při pořízení (ani případném technickém zhodnocení) nebude uplatněn odpočet DPH:
z pohledu DPH nemusíte zkoumat, zda je ntb využíván k činnostem, které nesouvisejí s podnikáním.
IP zaznamenána
Stran: [1]