Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Výdaje na auto OSVČ  (Přečteno 11921 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Výdaje na auto OSVČ
« Odpověď #15 kdy: Únor 08, 2013 »

Postupovala bych stejně.
IP zaznamenána

vlasta49

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Výdaje na auto OSVČ
« Odpověď #16 kdy: Únor 11, 2013 »

A jak vložím auto do OM?
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Výdaje na auto OSVČ
« Odpověď #17 kdy: Únor 12, 2013 »

Pokud ještě neuplynula doba 1 ROKU mezi pořízením a zamýšleným vkladem do OM, použijete pořizovací cenu.

Pokud již doba 1 ROKU od pořízení uplynula, použije se reprodukční pořizovací cena, je potřeba nechat zpracovat znalecké ocenění k datu zamýšleného
vkladu do OM.
IP zaznamenána

ABCsecurity

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
Výdaje na auto OSVČ
« Odpověď #18 kdy: Únor 15, 2013 »

Dobrý den,

prosím o informaci, zda mohu auto, které mám v OM, plně používám ke svému podnikání, pronajmout v době, kdy jej nevyužiju, jinému subjektu a za jakých podmínek. jsem OSVČ.
Děkuji předem za radu.
IP zaznamenána

František

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Výdaje na auto OSVČ
« Odpověď #19 kdy: Únor 16, 2013 »

Dobrý den.Jako taxikář s koncesí ,mohu uplatnit výdaje z příjmu 40 % nebo 60% a pak slevu na dani 24850kč podle §35ba odst.1.písm.a)zákona
Děkuji za radu
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Výdaje na auto OSVČ
« Odpověď #20 kdy: Únor 16, 2013 »

Provozujete živnost, takže můžete uplatnit výdaje ve výši 60% příjmů.

Slevu na poplatníka podle § 35ba/1/a) ZDP si může za rok 2012 uplatnit každý poplatník. Od roku 2013 nepřísluší tato sleva starobním důchodcům, kteří k 1.1.2013 pobírali důchod.

Pokud máte pouze příjmy ze živnosti a uplatňujete výdaje procentem z příjmů, tak od r. 2013 nemůžete snížit daň podle § 35ba/1/b) zákona (sleva na vyživovanou manželku) a uplatnit daňové zvýhodnění na děti.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Výdaje na auto OSVČ
« Odpověď #21 kdy: Únor 16, 2013 »

Citace: ABCsecurity
Dobrý den,

prosím o informaci, zda mohu auto, které mám v OM, plně používám ke svému podnikání, pronajmout v době, kdy jej nevyužiju, jinému subjektu a za jakých podmínek. jsem OSVČ.
Děkuji předem za radu.
Ano, auto můžete pronajmout jinému subjektu za podmínek, jaké si sjednáte. Pokud jde o osobu ekonomicky nebo personálně spojenou, tak byste měli stanovit respektovat výši nájemného, která je v daném čase a na daném místě obvyklá. Pokud auto svěříte jiné osobě, tak nelze uplatnit paušální výdaj na dopravu podle § 24/2/zt) zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]