Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zboží ze Slovenska - na dobírku  (Přečteno 2395 krát)

agnes

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
zboží ze Slovenska - na dobírku
« kdy: Prosinec 30, 2012 »

Dobrý den,

jak mám do daňové uvést zboží, které mi přišlo ze Slovenska na dobírku? Platila jsem ji v Kš, ale doklad od dodavatele mám v eurech. Kterou cenu mám použít? Tu, kterou jsem platila na poště nebo přepočítat eurovou částku podle kurzu, který byl v den, kdy jsem dobírku platila?

Ještě se chci zeptat na doklady z České pošty. Myslela jsem si, že služby České pošty nepodléhají DPH, ale dostala jsem potvrzení (kromě podacího lístku), kde je cena dobírky rozepsaná včetně DPH.

Děkuji předem za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14835
zboží ze Slovenska - na dobírku
« Odpověď #1 kdy: Leden 01, 2013 »

Pro účely daně z příjmů použijte cenu, kterou jste platila na poště. Pokud přiznáváte DPH, tak bych ke dni zaplacení doplnila údaje podle § 35 ZDPH a pro přepočet použila kurz, který běžně používáte.

Některé služby České pošty, hlavně služby pro smluvní podavatele, podléhají DPH.
Kompletní ceník ČP najdete zde: http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/dokumenty-ke-stazeni-id355/
IP zaznamenána

agnes

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
zboží ze Slovenska - na dobírku
« Odpověď #2 kdy: Leden 02, 2013 »

Děkuji za odpověď. DPH přiznávám, takže jako datum UZP budu považovat zaplacení částky na poště, že? Vadí, že k tomu nemám žádný doklad? Do nákladů pro účely daně z příjmů tedy uvedu pouze částku, kterou jsem skutečně zaplatila?

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14835
zboží ze Slovenska - na dobírku
« Odpověď #3 kdy: Leden 02, 2013 »

Předpokládám, že zboží přišlo v prosinci. Datum UZP je den, ke kterému jste doplnila na doklad potřebné údaje podle § 35, může to být den zaplacení na poště.
K čemu nemáte žádný doklad, k úhradě? Doklad jste si měla na poště vyžádat. Pokud vedete daňovou evidenci, tak uplatňujete daňový výdaj při úhradě a potřebujete prokázat, že úhrada skutečně proběhla. U dobírky je jasné, že byste zásilku bez zaplacení nedostala. Je otázka, zda to vezme v potaz případná kontrola z FÚ. Jeden případ byste snad ukecala, ale příště si vyžádejte od pošty nebo od přepravce potvrzení o zaplacení, sami od sebe je nevypisují.
Do výdajů pro účely daně z příjmů uveďte částku, kterou jste skutečně zaplatila.
IP zaznamenána
Stran: [1]