Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: prodej zboží v ČR (e-shop) s dovozem zboží z Ameriky  (Přečteno 1080 krát)

Kvapi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,
 ráda bych se zeptala, co všechno musím udělat, když chci prodávat zboží americké firmy u nás v ČR.


Zboží se u nás neprodává, je pro úzkou skupinu zákazníků, kteří si ho nechávají opakovaně dovážet z Ameriky.
E-shop bych si představovala tak, že si zákazník vybere zboží, objednané zboží, bych u dané firmy objednala, přišlo by mně a já bych ho poslala zákazníkovi. Nechci drop shipping, protože chci objednávat více věcí naráz (pro více zákazníků-jedno poštovné), tak bych pak zboží posílala konečným zákazníkům sama. Zboží by měli za nižší ceny (plná cena by byla jako kdyby nakupovali zboží z Ameriky, ale vzhledem k jednomu poštovnému, bych jim mohla dát slevu).


Otázek je více.
1. Pokud mám volnou živnost, mám zůstat NEplátce, nebo mám být radši plátce DPH?
2. Jak bych musela jednat jako plátce DPH s občasným nakupováním z Ameriky? A jak jako neplátce? Firma je plátce, zákazníci jsou
3. Musím nějakým způsobem žádat firmu, zda můžu prodávat jejich výrobky? Vzhledem k tomu, že budu na webu uvádět jejich fotky a i výrobce, tak by to asi bylo vhodné, jen nevím, jak to nazvat, zda jako partnera, nebo zprostředkovatele, či jinou funkci.
4. Kde se dá zjistit výše DPH z Ameriky?
5. Podepisuje se něco o ochraně osobních údajů?
6.Pokud bych neobjednávala pravidelně, mohla bych nabízet zboží (e-shop) i bez ŽL? Ale to je asi blbost..
7. Mám ŽL jako vedlejší činnost, ale koncem prosince přijdu o statut studenta, tak jestli by nebylo lepší živnost pozastavit.

Předem velice děkuji za jakékoliv rady.
IP zaznamenána
Stran: [1]