Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušální výdaje procentem  (Přečteno 2755 krát)

Marťan

  • Host
Paušální výdaje procentem
« kdy: Srpen 18, 2008 »

Dobrý den,
jsem OSVČ vedlejší, neplátce daně. Můj roční přivýdělek činí cca 60.000,- Kč. Můžu uplatňovat paušální výdaje procentem?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušální výdaje procentem
« Odpověď #1 kdy: Srpen 18, 2008 »

Ano, můžete. Výše výdělku, ani na plátcovství DPH nejsou omezujícími faktory při rozhodování, zda budete uplatňovat paušál.
IP zaznamenána

Olča

  • Host
Paušální výdaje procentem
« Odpověď #2 kdy: Říjen 29, 2008 »

Zdravím; po letech jsem obnovila živn.list a podnikám (vedlejší činnost) v internetovém obchodě. Smím i já použít paušální výdaj a kolik %? (přiznání k dani mi počítá zaměstnavatel, takže to musím skloubit)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušální výdaje procentem
« Odpověď #3 kdy: Říjen 30, 2008 »

Internetový obchod je živnost volná, neřemeslná, u které lze uplatnit výdaje ve výši 50% příjmů.
IP zaznamenána

Marťan

  • Host
Paušální výdaje procentem
« Odpověď #4 kdy: Listopad 10, 2008 »

Dobrý den,
jsem OSVČ, neplátce daně. K 31.12.2008 chci pozastavit živnost. Co s fakturami z roku 2008, které mi budou zaplaceny na účet až v roce 2009?
Děkuji.
IP zaznamenána

dm

  • Host
Paušální výdaje procentem
« Odpověď #5 kdy: Listopad 10, 2008 »

Citace: Marťan
Dobrý den,
jsem OSVČ, neplátce daně. K 31.12.2008 chci pozastavit živnost. Co s fakturami z roku 2008, které mi budou zaplaceny na účet až v roce 2009?
Děkuji.
O tyto faktury zvýšíte základ daně za rok 2008. Ale nejen o ně, ale o všechny, které budete mít k 31.12.2008 neuhrazené. To samé provedete s fakturami, které jste dostal, ale nebudou k 31.12. uhrazeny.
IP zaznamenána
Stran: [1]