Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zrušení živ.oprávnění, založení s.r.o.  (Přečteno 1465 krát)

KOsa10

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Zrušení živ.oprávnění, založení s.r.o.
« kdy: Listopad 21, 2012 »

Ahoj,

rád bych ještě tento týden, popř. hned ten následujíc zrušil živ. oprávnění. Během 2-3 týdnů též zakládám nové s.r.o. kde budu jediný vlastník a jednatel.

Jak je to s časem od zrušení živ. oprávnění a doby než budu mít nové s.r.o.? Musím se ty 2-3 týdny někde hlásit? Jak je to se zdrav. a sociálním, když už nebudu mít živnost, mám to dále platit?

Díky za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zrušení živ.oprávnění, založení s.r.o.
« Odpověď #1 kdy: Listopad 21, 2012 »

Pokud zrušíte živnostenské oprávnění k 30.11.2012 a ke stejnému dni se odhlásíte z důchodového  a zdravotního pojištění OSVČ, tak z hlediska pojistných máte listopad vyřešený.

Budete v s.r.o. zaměstnán nebo budete pobírat jednatelskou odměnu alespoň 2.500,- Kč?
IP zaznamenána

KOsa10

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Zrušení živ.oprávnění, založení s.r.o.
« Odpověď #2 kdy: Listopad 22, 2012 »

Dobrý den,

osobně nevím jaký v tom je rozdíl. Je lepší pobírat jednatelskou odměnu, či se zaměstnat?

Listopad bych tedy měl vyřešený, jde mi ale spíše o prosinec, co udělat pro ten?

Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zrušení živ.oprávnění, založení s.r.o.
« Odpověď #3 kdy: Listopad 22, 2012 »

Pokud chcete být pojištěn, tak je celkem jedno, jestli budete pobírat jednatelskou odměnu (od 2.500,- Kč/měs.) nebo se zaměstnáte, z obou příjmů bude odváděno stejné pojistné.

Pokud netrváte na důchodovém pojištění, tak nemusíte mít žádný příjem. V tom případě budete osobou bez zdanitelných příjmů, která platí pouze zdravotní pojištění ve výši 1.08,- Kč měsíčně.  Nepojištěné období se nezapočítá do odpracované doby pro důchod. Předpokládám, že nejste státní pojištěnec.
IP zaznamenána

KOsa10

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Zrušení živ.oprávnění, založení s.r.o.
« Odpověď #4 kdy: Listopad 22, 2012 »

Tím pádem se vůbec neřeší např. sociální pojištění? Jako živnostník ho plátím stále, jako zaměstnanec pokud vím, tak ho za mě platí firma, pokud jsem na pracáku, tak též je za mě placeno ne? A pokud pobírám jednatelskou odměnu, tak se vůbec neřeší?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zrušení živ.oprávnění, založení s.r.o.
« Odpověď #5 kdy: Listopad 22, 2012 »

Při odměně do 2.499,- Kč/měs. se sociální pojištění neřeší. Při vyšší odměně ano.
IP zaznamenána
Stran: [1]