Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Údaje uvedené v dohodě o provedení práce  (Přečteno 1703 krát)

Červena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Údaje uvedené v dohodě o provedení práce
« kdy: Listopad 21, 2012 »

Dobrý den,
jsem zaměstnancem u jednoho zaměstnavatele a u jiného respektive u předchozího zaměstnavatele bych měla dostat dohodu o provedení práce za účelem ad hoc konzultace... částka odměny se bude odvíjet od toho kolik odpracuji hodin. Je tedy možné že částka bude nižší než 5 tis. ale také i vyšší.

Chci se zeptat, od doby kdy jsem odešla od předchozího zaměstnavatele se kterým bych nyní měla sepsat dohodu o provední práce, uběhl nějaký čas, vdala jsem se..... takže proběhla změna přímení a změna trvalého bydliště. Zástupce zaměstnavatele však stále vychází z hystorických údajů, jediný údaj který je správny je jméno a datum narození. Zaměstnavatel úvádí... zda je možné tuto chybu pro tento okamžik prominout a vycházet z těchto údajů jelikož úprava by údajně vyžadovala podpis jednatelů společnosti (kteří sídlí mimo CZ).

Je možné vycházet z hystorických údajů v dohodě o provedení práce i pro případ že by případná odměna přesáhla 5 tisíc za měsíc a tato odměna se musela zdanit?



Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Údaje uvedené v dohodě o provedení práce
« Odpověď #1 kdy: Listopad 21, 2012 »

V dohodě o provedení práce by měly být aktuální osobní údaje. Je otázkou, zda je někdo bude kontrolovat.

Proč myslíte, že by se dohoda do 5.000,- Kč měsíčně nemusela zdaňovat?
IP zaznamenána

Červena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Údaje uvedené v dohodě o provedení práce
« Odpověď #2 kdy: Listopad 22, 2012 »

Dobrý den, děkuji za reakci. Co se týče dohody do 5 tis., uvedla jsem nepřesně pokud si myslím správně do částky 5000 zdaní zaměstnavatel 15% já ale nemusím tento vedlejší příjem zahrnovat do daňového přiznání. Naopak nad vedlejší příjem 5000 včetně toho že tento příjem bude již také zdaněn zaměstnavatelem  a ponížen o 15% tak já musím buď zahrnout v daňovém přiznání které mi dělá stávající zaměstnavatel a nebo udělat druhé daňové přiznání na tyto vedlejší příjmy. Je to tak správně?

Děkuji za reakci.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Údaje uvedené v dohodě o provedení práce
« Odpověď #3 kdy: Listopad 22, 2012 »

Do částky 5.000,- Kč měsíčně zdaní odměnu zaměstnavatel, odvede srážkovou daň (FÚ bez kontroly neví, kterému zaměstnanci byla sražena). Tím jsou daňové povinnosti vyřízené, zaměstnanec kvůli tomuto příjmu nemusí podávat daňové přiznání. I kdyby přiznání z nějakého jiného důvodu podával. tak by v něm tento příjem neuváděl.  

Pokud bude měsíční odměna vyšší než 5 tis. Kč, tak zaměstnavatel zdaní zálohovou daní a Vy nebudete moci požádat současného zaměstnavatele o roční zúčtování daně (měla jste souběžně 2 příjmy zdaněné zálohovou daní) a budete muset podat daňové přiznání, ve kterém přiznáte veškeré příjmy, kterých jste v příslušném roce dosáhla. Všechny zaměstnavatele, které jste v příslušném roce měla, požádáte o potvrzení o výši příjmů a sražených zálohách. Potvrzení (nikoliv pracovní smlouva nebo dohoda o provedení práce) se přikládají k daňovému přiznání, stačí je mít příští rok na jaře, do té doby může druhý zaměstnavatel provést změny v osobní evidenci a vystavit potvrzení se správným příjmením a bydlištěm.
IP zaznamenána
Stran: [1]