Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přijatá služba od plátce z EU  (Přečteno 2291 krát)

Dominika

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 157
Přijatá služba od plátce z EU
« kdy: Listopad 17, 2012 »

Dobrý den,

přijali jsme službu (opravu výrobků) od zahraniční plátce z EU. Služba proběhla již v srpnu a září, doklad
obdržím bohužel až teď. Musím podat dodatečné daňové přiznání (DPH mělo být odvedeno v srpnu a září)
nebo mohu uvést v řádném přiznání za listopad (máme 100% nárok na odpočet DPH)?
Jde mi také o to, jaký kurz pro přepočet eur bych měla použít - měsíce, kdy služba proběhla nebo
listopadový, kdy jsem obdržela daňový doklad?

Moc děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15038
Přijatá služba od plátce z EU
« Odpověď #1 kdy: Listopad 17, 2012 »

Daň se přiznává ke dni poskytnutí služby a k tomuto datu se také provádí přepočet na koruny.

Dala bych do listopadového přiznání s využitím ustanovení § 104/1 ZDPH
IP zaznamenána

Dominika

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 157
Přijatá služba od plátce z EU
« Odpověď #2 kdy: Listopad 18, 2012 »

Takže fakturu přepočítat kurzem měsíce srpna a září, ale mohu dát do daňového přiznání za listopad, protože
nedošlo ke snížení daňové povinnosti ani v srpnu ani v září (díky 100% nároku na odpočet).
Pochopila jsem to dobře?

Díky moc za Vaše rady.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15038
Přijatá služba od plátce z EU
« Odpověď #3 kdy: Listopad 18, 2012 »

Ano, tak bych to udělala.
IP zaznamenána
Stran: [1]