Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Služby hostingu do zemí EU a mimo EU fyzickým a právnickým osobám  (Přečteno 2086 krát)

deninek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Dobrý den,

česká firma plátce DPH poskytuje služby web hostingu fyzickým a právnickým osobám do a mimo EU (Chorvatsko, Srbsko atd)
Jak je to s fakturací a DPH?

Díky moc za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15017

Do EU:
osobám povinným k dani (firmám, podnikatelům) podle § 9/1 ZDPH
osobám nepovinným k dani (typicky nepodnikajícím občanům) podle § 9/2 ZDPH

Mimo EU:
osobám povinným k dani podle § 9/1 ZDPH. Pokud jsou registrovaní k DPH i v tuzemsku a ke skutečnému užití služby dochází v ČR, tak podle § 10k ZDPH.
osobám nepovinným k dani podle § 10h/k ZDPH.
IP zaznamenána

deninek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Díky moc ještě bych byl rád pokud byste mi poradila u kterých případu DPH fakturovat a u kterých ne :-)
IP zaznamenána

deninek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

vlastně mě zajímá jen poslední případ mimo EU osobám nepovinným k dani podle § 10h/k ZDPH zda fakturuji vč DPH nebo bez
IP zaznamenána

deninek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

není tohle správně:

Fakturujeme službu do EU

Pokud poskytujeme služby osobě povinné k dani (př. podnikateli, firmě, nemusí ani být plátce DPH), místo plnění se přechyluje do státu příjemce služby podle § 9/1 Zákona o DPH a fakturujeme bez DPH. Musíme na faktuře uvést upozornění, že povinnost přiznat daň má příjemce služby. Náležitosti daňového dokadu viz § 33 Zákona o DPH.
Pokud poskytujeme služby prostému občanovi, pak místo plnění zůstává v zemi poskytovatele služby, tedy v ČR (viz § 9/2 Zákona o DPH) a fakturujeme cenu včetně české DPH
Přiznání k DPH a služby mimo EU

Plnění uskutečněná např. do USA zapíšeme na řádek číslo 26 daňového přiznání. DPH za takových plnění neodvádíme, ani se nám nekrátí nárok na odpočet DPH.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15017

Ano, je to správně.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15017

Citace: deninek
vlastně mě zajímá jen poslední případ mimo EU osobám nepovinným k dani podle § 10h/k ZDPH zda fakturuji vč DPH nebo bez
V případě poskytnutí služby zahraniční osobě (= do třetí země) nepovinné k dani se místo plnění přechýlí do země příjemce elektronické služby, takže fakturujete bez DPH. Může vám vzniknout daňová povinnost v zemi příjemce služby, záleží na místní zákonné úpravě.
IP zaznamenána
Stran: [1]