Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE A EVIDENCE NA ÚP  (Přečteno 2845 krát)

školačka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19

Dobrý večer, prosím Vás o radu. Jsem evidována na úřadu práce, žádné dávky nedostávám, ale úřad práce mi vlastně platí zdravotní pojištění. Mám možnost práce, ale samozřejmě jen na DPP/ dohoda o provedení práce/. Ale s tím jsou spojená i určitá pravidla, co se týká hodin a výdělku, aby mě úřád práce nevyřadil. Co si mám\"hlídat\"..atd.Prosím můžetě mě poinformovat, až správně sepíšu tu dohodu u zaměstnavatele? A DPP  se do důchodu nepočítá, že? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE A EVIDENCE NA ÚP
« Odpověď #1 kdy: Srpen 29, 2012 »

Můžete mít tzv. nekolidující zaměstnání, tedy takové, při kterém si můžete vydělat do 4.000,- Kč měsíčně. Musí se hlásit na ÚP (myslím, že nejpozději v den nástupu) a dokládat potvrzení o výši příjmu. Dohoda o provedení práce je omezena 300 hodinami za kalendářní rok. Při odměně do 10 tis. Kč měsíčně se z dohody neodvádí důchodové pojištění, proto se také nepočítá do důchodu.
IP zaznamenána

Ivet1988

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE A EVIDENCE NA ÚP
« Odpověď #2 kdy: Říjen 20, 2012 »

Dobrý den,
takže pokud dobře chápu, jako člověk evidovaný na ÚP, bez nároku na podporu v nezaměstnání mohu vít práci ve formě DPP?? Mám možnost právě této práce, jen si nejsem jistá, zda-li mohu takovou práci vzít? Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE A EVIDENCE NA ÚP
« Odpověď #3 kdy: Říjen 20, 2012 »

Můžete mít práci ve formě služebního poměru, pracovního poměru, dohody o pracovní činnosti nebo DPP. Hlavní je, aby měsíční výdělek či odměna nepřesáhly polovinu minimální mzdy, tj. 4.000,- Kč. Činnost je nutné oznámit na ÚP nejpozději dnem nástupu do práce.
IP zaznamenána

majkauf

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE A EVIDENCE NA ÚP
« Odpověď #4 kdy: Leden 22, 2013 »

Platí stejné podmínky i v roce 2013 ? Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE A EVIDENCE NA ÚP
« Odpověď #5 kdy: Leden 22, 2013 »

Ano.
IP zaznamenána
Stran: [1]