Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podani opravneho priznani za rok 2010 a navyseni nakladu  (Přečteno 1365 krát)

aladin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24

Dobry den,

potreboval bych malinko poradit...

v roce 2010 jsem podal danove v dubnu s tim, ze prijem byl cca 550 000 Kc a naklady jsem mel 0 (skutecne naklady).Bylo to tak proto, protoze jsme zadali o hypoteku pro kterou chteli mit oficialni prijem - proto jsem v roce 2010 neuplatnoval pausal, ale skutecne naklady s tim ze jsem vypsal 0 - banka byla spokojena...Ja zaplatil dan - neco kolem 57 000 Kc.

V danovem za rok 2011 ktere jsem podaval nyni az v cervnu jsem mel prijem cca 600 000Kc s tim, ze tady uz jsem opet uplatnil pausal.

DNes mi volal pan z financniho ze ma pred sebou me danove a ze jsou tam nejake nesrovnalosti.
Tvrdil mi, ze tim, ze jsem minuly rok mel vymerenou dan, tak ze mi vznikla povinost platit zalohy na dan, ktere nemam zaplacene.Tim ze jsem to nejak opomel mi u financaku vznikl dluh pry cca neco pres 20000kc i s penalem.
Ale radil mi, ze mam podat opravne danove za rok 2010 a uplatnit tam nejake naklady (ze tam mam 0 Kc vydaju) aby se mi dluh zmensil nebo zrusil,rikal ze si to mam promyslet a nekoho se poptat co s tim, at to nemusim platit.

Jak to mam udelat abych nic platit nemusel kdyz podam to opravne danove?Co tam vymyslet?pochopil jsem ho snad asi spravne ze na pausal to uz asi dat zpetne nepujde, ze musim uplatnit nejake vydai ci naklady (treba cestaky atd.)
Navic mi neni jasna ta zaloha?! vzdyt prece dobre, mel jsem nejakou zaplatit, bohuzel nezaplatil - z toho vyrostlo penale, to chapu, ale ta zaloha byla prece zaloha, takze i kdybych ji zaplatil tak by mi ji stejne museli vratit, kdyz mi v roce 2011 nevznikla danova povinnost, takze bych jim mel maximalne dluzit jen to penale, nebo ne?

Dekuji za rady a za informace !

hezky den
IP zaznamenána

aladin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Podani opravneho priznani za rok 2010 a navyseni nakladu
« Odpověď #1 kdy: Srpen 12, 2012 »

Nikdo nevite co by se s tim dalo udelat???
IP zaznamenána

aladin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Podani opravneho priznani za rok 2010 a navyseni nakladu
« Odpověď #2 kdy: Listopad 06, 2012 »

??
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Podani opravneho priznani za rok 2010 a navyseni nakladu
« Odpověď #3 kdy: Listopad 06, 2012 »

1.Informace o povinnosti platit zálohy na DPFO najdete v Zákoně o daních z příjmů §38a/3.
2. Dodatečný náklad roku 2010? Asi nebudete schopen doložit nějaký relevantní daňový doklad, ale zkuste opravdu nějaký náklad na auto, pokud jej obhájíte při svém podnikání. Souvisí s tím sice silniční daň, ale chce to popřemýšlet. Anebo třeba uplatnění nějakých slev na manželku, děti? Toto dále bych asi neměla, ale napadla mi ještě např. nějaká dohooda/Kupní smlouva na něco, co nemusí příjemce peněz zdanit :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]