Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: antikvariát s kavárnou - rekvalifikační kurz a praxe  (Přečteno 1677 krát)

Hana86

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,
ráda bych si otevřela antikvariát s malou kavárničkou, kde by se konaly kulturní akce typu přednášky, čtenářský klub apod.
Pokud jsem správně pochopila potřebuji na toto 2 živnostenské oprávnění a to na živnost volnou ( antikvariát a pořádání kulturních akcí) a živnost řemeslnou (provoz kavárny). Zde si nejsem zcela jistá.
Je nutno mít skutečně řemeslnou živnost na hostinskou činnost i v případě, že budu pouze vařit kafe a čaj?
Pokud je tomu opravdu tak postačí mi rekvalifikační kurz složitá obsluha hostů? Rozsah kurzu bývá okolo150 hodin (70 h praxe, 80 h teorie). Nejsem totiž vyučena v oboru (např.kuchař, číšník) a nemám ani potřebnou praxi 5 let v dané činnosti. Využít možnosti mít na toto odpodvědnou osobu se mi moc nechce.
Pokud je nutna k rekvalifikačnímu kurzu i praxe jaký doklad je potřeba doložit? Stačí např potvrzení provozovatele restaurace, kavárny, že jsem u něj vypomáhala jako brigádník nebo se musí jednat o trvalý pracovní poměr?
Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]