Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPP a OSVČ na rodičovské dovolené  (Přečteno 1854 krát)

sim

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPP a OSVČ na rodičovské dovolené
« kdy: Říjen 21, 2012 »

Dobrý den, momentálně jsem na rodičovské dovolené. Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem pracovala jako OSVČ a platila si NP, ze kterého mi byla spočtena PPM. Provozování živnosti mám v této době přerušené. Chci se zeptat, pokud by mi před ukončením stávající rodičovské dovolené vznikl nárok na PPM, jaký vliv (pokud vůbec) by na její výši měla moje práce na dohodu v době rodičovské dovolené.
Odměna z dohody o provedení práce by nepřesáhla hranici 10.000,- Kč měsíčně.
Zároveň bych se chtěla zeptat, jak nejlépe postupovat při zdanění tohoto příjmu, když mám živnost přerušnou. Mám příjem nechat zdanit přímo zaměstnavatele nebo mám podat daňové přiznání? A mám v tomto případě vůbec nárok na běžné slevy (např. na poplatníka atd.)? Musela bych v případě podání přiznání obnovit živnost?
Předem děkuji za odpověď.
Sim.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPP a OSVČ na rodičovské dovolené
« Odpověď #1 kdy: Říjen 21, 2012 »

Dohoda o provedení práce s odměnou nepřesahující 10 tis. Kč měsíčně není pojištěnou činností a nemá proto žádný vliv na výši PPM. Příjem zdaňuje zaměstnavatel. Pokud u zaměstnavatele podepíšete prohlášení k dani, tak si budete moci uplatnit slevy na dani. K uplatnění daňového bonusu na děti je třeba dosáhnout měsíční odměny alespoň 4.000,- Kč.
DPP nemá nic společného se živností.
IP zaznamenána

sim

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPP a OSVČ na rodičovské dovolené
« Odpověď #2 kdy: Říjen 22, 2012 »

Děkuji Vám za odpověď na všechny moje otázky a přeju pěkný den.
IP zaznamenána
Stran: [1]