Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zahraniční stravné  (Přečteno 1215 krát)

ozzák

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
zahraniční stravné
« kdy: Říjen 15, 2012 »

dobrý den, prosím vás o radu a pomoc, protože se nemůže dobrat k nějakému závěru a každý mi říká něco jiného. zaměstnanec jel na pracoví cestu
8.10. 6.00hod - 9.00hod přejel hranice do neměcka
8.10. 9.00 hod - 19hod neměcko
8.10. 19hod přejel hranice zpátky do německa - 22hod ukončení pracovní cesty v čr

jaké bude mít stravné, dala bych mu 15 euro za zahraničí cestu a teď nevím, jestli mu náleží i stravné v tuzemsku, 3 hod ráno a 3 hod večer takže 6 hod v čr na pracovní cestě. názory se liší, zkoušela jsem to v cvičné verzi pohodě,ale tam mi vyšlo 96kč tuzemského stravného, ale nevím, jestli to nedávám nějak špatně. prosím napište mi ještě k tomu paragraf, abych se měla o co opřít. děkuji a přeji pěkný den
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zahraniční stravné
« Odpověď #1 kdy: Říjen 15, 2012 »

Tuzemské stravné se poskytuje podle § 163/1ZP  (minimum, které musí dostat zaměstnanec v podnikatelské sféře) a § 176/1 ZP (rozpětí pro státní správu. Podnikatel může zaměstnanci vyplácet více, ale to, co je nad horní hranicí u státní správy, musí zaměstnanci přidanit)
Tuzemská část cesty trvala 6 hodin, zaměstnanci lze vyplatit 58 ? 69 Kč  (případně více a nadlimitní část stravného dodanit DzP + ZP + SP).


Zahraniční stravné se poskytuje podle § 170/3 ZP.
Základní sazba stravného pro Německo činí 45 EUR. Doba strávená mimo ČR trvala 10 hodin (tj. 12 hod. a méně, alespoň 1 hodinu), přísluší mu zahraniční stravné ve výši 1/3 základní sazby, tj. 15 EUR. Jestliže mu vzniklo právo na tuzemské stravné, tak by měl být za hranicemi déle než 5 hodin, toto splnil.

 http://www.podnikatel.cz/clanky/zahranicni-cestovni-nahrady-v-roce-2012/

http://www.podnikatel.cz/clanky/zahranicni-stravne-v-roce-2012-v-prikladech/
IP zaznamenána
Stran: [1]