Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zaokrouhlení celkové částky faktury  (Přečteno 1933 krát)

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Zaokrouhlení celkové částky faktury
« kdy: Říjen 15, 2012 »

Dobrý den paní Zdeno, chtěla bych se Vás zeptat, stalo se mi, že jsem vystavila fakturu na částku 1148,50 Kč a zákazník mi zaplatil na běžný účet částku 1150 Kč. Prosím Vás, jak postupujete vzhledem k DPH? A ještě jeden dotaz mám v této souvislosti: lze vystavit fakturu, když se dohodnu se zákazníkem na určitou částku, třeba 10000 Kč, tak, že vypočtu daň z 10000 Kč? Nebo musím vždy fakturu vystavovat a začínat základem daně (za jednotku), vypočítat daň a celkovou částku mi zákazník uhradí? Děkuji Vám moc za odpověď. Adrijana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zaokrouhlení celkové částky faktury
« Odpověď #1 kdy: Říjen 15, 2012 »

Dobrý večer, paní Adrijano,

přeplatek bych zaúčtovala do výnosů jako haléřové vyrovnání (648) a DPH bych neřešila.

Pokud se zákazníkem sjednáte cenu včetně daně, tak vypočítáváte daň shora, tedy z celkové ceny. Upravuje § 37/2 ZDPH.
IP zaznamenána

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Zaokrouhlení celkové částky faktury
« Odpověď #2 kdy: Říjen 15, 2012 »

Citace: Zdena
Dobrý večer, paní Adrijano,

přeplatek bych zaúčtovala do výnosů jako haléřové vyrovnání (648) a DPH bych neřešila.

Pokud se zákazníkem sjednáte cenu včetně daně, tak vypočítáváte daň shora, tedy z celkové ceny. Upravuje § 37/2 ZDPH.
Paní Zdeno, moc děkuji za odpověď. Zapomněla jsem uvést, že vedu daňovou evidenci. V programu mi umožňuje uvést toto vyrovnání do kolonky ostatní. Chápu to tak dobře, že toho hal. vyrovnání se mi projeví pouze v dani z příjmu. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zaokrouhlení celkové částky faktury
« Odpověď #3 kdy: Říjen 15, 2012 »

Ano, projeví se pouze v dani z příjmů, dejte to do daňových příjmů do kolonky ostatní.
IP zaznamenána

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Zaokrouhlení celkové částky faktury
« Odpověď #4 kdy: Říjen 16, 2012 »

Citace: Zdena
Ano, projeví se pouze v dani z příjmů, dejte to do daňových příjmů do kolonky ostatní.
Paní Zdeno, moc Vám děkuji za radu. Adrijana
IP zaznamenána
Stran: [1]