Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Obrat u neplátce DPH  (Přečteno 5681 krát)

zaxmax

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
Obrat u neplátce DPH
« kdy: Květen 14, 2011 »

Dobrý den,

provozuju maloobchod, jsem neplátce DPH. Pokud mě paměť nešálí, k placení DPH se musím přihlásit, je-li obrat z předchozích 12ti po sobě jdoucích měsíců +1mil, je to tak? (pokud ne, opravte mě prosím).

a) Jenže, zajímá mě, jak takový obrat spočítám - jedná se jednoduše o rovnici\"obrat = příjmy + výdaje\"?
b) Počítají se do obratu i nedaňové příjmy a výdaje? Například příjem z BÚ do pokladny, odeslání peněz na osobní účet (osobní spotřeba) atd?

Děkuji za odpověď, Pavel
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Obrat u neplátce DPH
« Odpověď #1 kdy: Květen 15, 2011 »

Ano, obrat 1 mil. Kč se počítá vždy za 12 předcházejících po sobě jdoucích měsíců. Například: obrat za březen 2010 až únor 2011, další výpočet duben 2010 až březen 2011, květen 2010 až duben 2011 atd.

Obrat je souhrn úplat bez daně, které vám náleží (to znamená příjmy a pohledávky) za uskutečněná zdanitelná plnění. Výdaje do obratu nevstupují, pouze příjmy a případné pohledávky. Započítávají se jen úplaty za zdanitelná plnění, tedy za prodej zboží, nemovitosti, nebo za poskytnutí služby. Převody peněz mezi pokladnou a účtem, nebo osobní spotřeba se nepočítají  _ neprodal jste zboží nebo nemovitost, ani jste neposkytl službu.
IP zaznamenána

mikron

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15
Obrat u neplátce DPH
« Odpověď #2 kdy: Duben 12, 2012 »

Nevíte prosím někdo, zda se do limitu 1.000.000 Kč započítává i příjem ze závislé činnosti (při souběhu podnikání a zaměstnání)? Děkuji...
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Obrat u neplátce DPH
« Odpověď #3 kdy: Duben 12, 2012 »

Nepočítá.
IP zaznamenána

mikron

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15
Obrat u neplátce DPH
« Odpověď #4 kdy: Duben 12, 2012 »

Děkuji! :-)
IP zaznamenána

thanyk

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Obrat u neplátce DPH
« Odpověď #5 kdy: Září 13, 2012 »

Dobry den,

rad bych se zeptal zda nevite, zda se do obratu k DPH pocitaji:

1) dobropis za vracene zbozi dodavateli

2) pojistne plneni od pojistovny dodavatele (nahrada neuskutecnene zakazky) - dodani vadneho materialu, coz se projevilo az po jeho zpracovani (po natreni nabytku se zobrazovali smouhy na deskach - spatny postup v technologii pri vyrobe dane serie desek).

Predem dekuji za odpovedi
IP zaznamenána
Stran: [1]