Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňové přiznání-paušální výdaje  (Přečteno 1525 krát)

Zuzana84

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Daňové přiznání-paušální výdaje
« kdy: Říjen 01, 2012 »

Dobrý den,měla bych na Vás dotaz, už jsem pročetla kde co,ale odpověďi jsem se nikde nedohledala....Manžel pracuje a zárověň podniká,daňové přiznání si proto podává sám,nevede účetnictví-uplatňuje výdaje paušálem. Já jsem na rodičovské dovolené a proto si může odečíst i slevu na mě a na naši dceru....Ale pokud tomu dobře rozumím tak \"po novu\" pokud si bude chtít pořád uplatnit slevu na mě i na dítě nemůže, už si výdaje uplatňovat paušálem, ale bude muset vést účetnictví? Nebo se tyto změny týkají pouze OSVČ které mají podnikání jako hlavní činnost? Moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňové přiznání-paušální výdaje
« Odpověď #1 kdy: Říjen 01, 2012 »

Pročtěte diskusi zde:
http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=10541

Pokud manžel bude mít většinu příjmů ze živnosti (víc než 50% celkového základu daně) a při uplatnění paušálních výdajů by si nemohl uplatnit slevu na manželku a daňové zvýhodnění na vyživované děti, tak má možnost vést daňovou evidenci (nebo podvojné účetnictví, rozhodnutí je na něm) a uvedená omezení se na něj nebudou vztahovat.
IP zaznamenána

Zuzana84

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Daňové přiznání-paušální výdaje
« Odpověď #2 kdy: Říjen 02, 2012 »

Moc děkuji za odpověď paní Zdenko a ještě se teda chci zeptat pokud bude mít z hlavního poměru větší příjmy a ty z živnosti budou menší než 50% jeho příjmů z hl.p.?
IP zaznamenána

Zuzana84

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Daňové přiznání-paušální výdaje
« Odpověď #3 kdy: Říjen 02, 2012 »

Tam jsem chtěla napsat než 50% celkového základu daně...
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňové přiznání-paušální výdaje
« Odpověď #4 kdy: Říjen 02, 2012 »

Pokud bude mít souběh příjmů ze zaměstnání + ze živnosti a u příjmů ze živnosti uplatní výdaje procentem z příjmů, tak by dílčí základ daně ze živnosti (příjmy po odečtení výdajů, případně po úpravách daňového základu) neměl být vyšší než 50% celkového základu daně. Jestliže dílčí základ daně ze závislé činnosti bude tvořit alespoň polovinu (raději více) celkového daňového základu, tak živnostník může uplatnit paušální výdaje a zároveň si uplatnit slevu na manželku a daňové zvýhodnění na vyživované děti.
IP zaznamenána

Zuzana84

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Daňové přiznání-paušální výdaje
« Odpověď #5 kdy: Říjen 02, 2012 »

Jéé moc děkuju,to mi spadl kámen ze srdce,už jsem myslela,že mu budu muset vést minimálně daňovou evidenci.
IP zaznamenána
Stran: [1]