Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: služby ze třetí země  (Přečteno 1347 krát)

Janka N.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
služby ze třetí země
« kdy: Září 25, 2012 »

Prosím o radu, ubytování ve třetí zemi a přijatá faktura a dále faktura za výstavu ve třetí zemi také přijatá . vstupuje do DPH nebo mimo něj? děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
služby ze třetí země
« Odpověď #1 kdy: Září 25, 2012 »

Ubytovací služby se posuzují podle § 10 ZDPH. Místo plnění je tam, kde se nachází nemovitost. V uvedeném případě zůstalo místo plnění ve třetí zemi, s českou DPH nemá nic společného, zůstává tedy mimo přiznání k DPH.

Faktura za výstavu:
pokud to byla veřejně přístupná výstava, platili jste vstupné, pak místo plnění zůstalo podle § 10b ZDPH v místě konání akce. Stejná situace jako v případě ubytování.
Jestliže vám fakturoval za organizaci výstavy, tak bych provedla samozdanění, místo plnění se přechýlilo do tuzemska.
IP zaznamenána
Stran: [1]