Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Poskytnutí právní služby do země mimo EU plátcem DPH  (Přečteno 2748 krát)

Něm

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o odpověď na následující dotaz. Jak je to s DPH v případě, že jsme plátci DPH a poskytneme právní službu osobě, která není plátcem DPH (jedná se o osobu ze země mimo EU)? Předem moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Poskytnutí právní služby do země mimo EU plátcem DPH
« Odpověď #1 kdy: Listopad 14, 2009 »

Při poskytnutí právní služby podle § 10/6/c) zákona o dani z přidané hodnoty se místo plnění přechyluje do země příjemce služby. Pokud poskytujete právní služby osobě ze třetí země (mimo území Evropského společenství), tak nemusíte zkoumat, zda je či není plátcem DPH. Vystavte daňový doklad bez daně s náležitostmi podle § 33 ZDPH. Zdanitelné plnění uvedete na řádku č. 25 přiznání.
IP zaznamenána

Eva Smetanová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Poskytnutí právní služby do země mimo EU plátcem DPH
« Odpověď #2 kdy: Říjen 03, 2012 »

Dobrý den, mohla bych se zeptat, zda v případě, že zprostředkuji pronájem lodi svému smluvnímu partnerovi v Belize a fakturuji mu provizi (bez DPH), provize se objeví na řádku 25 v přiznání k DPH, budu muset poslat na FÚ elektronicky výpis z evidence? Nevěděla bych totiž kód plnění a jelikož firma z Belize není plátcem DPH, tak ani jejich VAT identification number... Moc prosím o odpověď, děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Poskytnutí právní služby do země mimo EU plátcem DPH
« Odpověď #3 kdy: Říjen 04, 2012 »

Pokud se ptáte na souhrnné hlášení, tak to se podává jen při dodání zboží a poskytnutí služeb plátcům DPH do EU. Tato plnění se uvádějí na ř. 21 přiznání. Provize za zprostředkování pronájmu se objeví na ř. 26 přiznání. K těmto plněním se nevyplňuje žádné další hlášení.

Pokud se ptáte na výpis z evidence k režimu přenesení daňové povinnosti podle § 92a ZDPH, tak ten se týká pouze stavebních a montážních prací s místem plnění v ČR.
IP zaznamenána

Eva Smetanová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Poskytnutí právní služby do země mimo EU plátcem DPH
« Odpověď #4 kdy: Říjen 05, 2012 »

Paní Zdeno, moc děkuji, díky Vám jsem si vytřídila ten zmatek kolem výkladu zákona.
IP zaznamenána
Stran: [1]