Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dohoda o provedení práce a daňový bonus  (Přečteno 2999 krát)

magdaly

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Dohoda o provedení práce a daňový bonus
« kdy: Září 20, 2012 »

Dobrý den, ráda bych věděla, zda mi bude vyplácen daňový bonus na mé dvě nezletilé deti, když mám uzavřenou dohodu o provedení práce a podepsala jsem zaměstnavateli růžové prohlášení a můj výdělek bude měsíčně vyšší než 5 tisíc korun. Jiný pracovní poměr nemám, jen tento. Ptala jsem se na pracovišti, nikdo mi tam nedokázal sdělit v tomto směru jakoukoli srozumitelnou odpověď. Pokud by mi toto můj zaměstnavatel nebude vyplácet ve výplatě, mám nějakou možnost si o tento daňový bonus žádat sama? Děkuji.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Dohoda o provedení práce a daňový bonus
« Odpověď #1 kdy: Září 20, 2012 »

Dobrý den
Doňový bonus může uplatnit poplatník, který ve zdaňovacím období měl příjem podle §§ 6,7,8 nebo 9 alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy.
Pokud tedy Váš příjem činí 5 000,- Kč (nevím do jaké míry máte jistotu, že minimální roční výši příjmu splníte) a zaměstnavatel Vám bonus z opatrnosti nevyplatí, doporučovala bych následující postup, abyste o bonus nepřišla :
1. Na základě podepsaného Prohlášení požádat do 15.2. Vašeho zaměstnavatele o roční zúčtování daně.
   
2. Na začátku roku požádat zaměstnavatele o vystavení Potvrzení o zdanitelných příjmech FO ze závislé činnosti, a do 31.3.2013 podat si sama daňové přiznání a nárokovat vyplacení bonusu od Fú.
( Informace najdete v Zákoně o daních z příjmů v § 35c odstavec 4 )
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Dohoda o provedení práce a daňový bonus
« Odpověď #2 kdy: Září 20, 2012 »

Měla jsem na mysli první NEBO druhou variantu :-)
IP zaznamenána

magdaly

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Dohoda o provedení práce a daňový bonus
« Odpověď #3 kdy: Září 22, 2012 »

Moc dekuji za odpoved :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]