Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Založení internetového obchodu  (Přečteno 1099 krát)

Zdenctorm

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Založení internetového obchodu
« kdy: Září 08, 2012 »

Dobrý den,
spolu s kamarádem jsme se rozhodli rozjet internetový eshop založený na sport. Potřeboval bych ujasnit pár otázek, jelikož jsem v tomto oboru úplným nováčkem.
Bude se jednat o volnou živnost, jelikož jsme oba studenti. Možná budou pro Vás mé dotazy k zasmání, ale chci se raději ve všem ujistit.
1. Založení živnostenského listu - jak to bude s mým spolupracovníkem? Jak ho zapsat aby živnost náležela oboum? Musíme mít oba živnostenský list a vytvořit nějakou spolupráci? Nebo mít živnostenský list jen na sebe a posléze mu nějak vyplácet peníze?
2. Zdravotní pojištění - dočetl jsem se, že pokud informuji pojišťovnu do 8 dnů nemusím platit zálohy. Jedná se tudíž o pojišťovnu u které jsem pojištěn (například: česká průmyslová pojišťovna) a jen je informuji o tom, že chci začat podnikat a tím to končí?
3. Sociální pojištění - taky zde musím odevzdat potvrzení o studiu, jen se chci ujistit, že to stačí až na začátku nového roku kdy budu dělat přehled příjmů a výdajů a posléze se dořeší cena pojistného podle jejich pravidel.

Děkuji Vám za vaši odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Založení internetového obchodu
« Odpověď #1 kdy: Září 11, 2012 »

1. Živnost nemůže náležet oběma, každý živnostník jedná vlastním jménem a na vlastní odpovědnost. Živnost bude na jednoho z vás, který může druhého kamaráda zaměstnat, například uzavřít dohodu o provedení práce. S místem podnikání asi bude problém. Pokud jste v nájmu, tak budete potřebovat souhlas vlastníka bytu s místem podnikání. Osobní odběr v místě podnikání nedoporučuji, to byste musel mít provozovnu. Pokud nabídnete osobní odběr, tak třeba venku před domem.

2. V prvním roce podnikání bez záloh. Pokud za první rok nevykážete ztrátu, tak v dalším roce už platíte zálohy.
Více zde, bod 3) : http://www.jakpodnikat.cz/zdravotni-pojisteni.php

3. Vedlejší činnost (studium) stačí doložit spolu s přehledem.
IP zaznamenána
Stran: [1]