Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: ČSSZ mi odmítá oznámit VS a č. účtu pro hrazení záloh  (Přečteno 2241 krát)

Harvey21

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den,
jsem OSVČ od 01/08/2012, podnikatelská činnost je můj jediný příjem. Nahlášení k ČSSZ prý MÚ Praha 10 neprovedl, takže jsem se k ČSSZ v Praze 10 vydala sama 21/08. Tam si úřednice ofotila výpis z živnostenského rejstříku a rozhodnutí o registraci, ale zjistila, že jsem v roce 1991 měla (asi 6 měsíců a bez výdělku) živnostenský list na Praze 1, takže mi odmítla cokoli vydat či sdělit s tím, že nejdříve si musí vyžádat moji složku na Praze 1, přehlásit mě na Prahu 10 a \"teprve pak se budeme bavit dál\". Termín 20/09 se nepříjemně blíží a já stále nemám VS, ani č. účtu atd., abych mohla platit zálohy. Úřednici jsem od 21/08 už 2x volala, ale stále \"nic nepřišlo, takže musíme počkat, až to přijde\".
Můžete mi, prosím, poradit, jak mám postupovat ? Nechápu, proč a na co mám JÁ čekat a jak to souvisí s tím, že chci pouze č. účtu a VS. Zároveň mám sílící pochybnosti o tom, jestli se vubec něco děje...
Moc děkuji za ochotu a přeji krásný víkend.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
ČSSZ mi odmítá oznámit VS a č. účtu pro hrazení záloh
« Odpověď #2 kdy: Září 03, 2012 »

Číslo účtu najdete na výše uvedených stránkách. Pokud byste při úhradě ještě neznala variabilní symbol, tak platbu pošlete například pod rodným číslem.
IP zaznamenána

Harvey21

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
ČSSZ mi odmítá oznámit VS a č. účtu pro hrazení záloh
« Odpověď #3 kdy: Září 05, 2012 »

Dobrý den,
moc děkuji za praktickou informaci a přeji hezký den.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
ČSSZ mi odmítá oznámit VS a č. účtu pro hrazení záloh
« Odpověď #4 kdy: Září 05, 2012 »

Pokud vám nebude vyhovovat pracoviště na desítce, tak se můžete přihlásit na kterémkoliv jiném obvodě.
IP zaznamenána
Stran: [1]