Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nákup služeb ze zahraničí na projekt v zahraničí DPH  (Přečteno 1185 krát)

MartinHo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den , jsem webdeveloper.
Služby typu kódování, programování, obrázky, šablony, texty, seo nakupuji v zahraničí - nejčastěji USA - na fakturách není uvedeno DPH.
tyto služby a produkty zkompletuji, zprovozním a následně prodávám jako finální produkt do třetí země - Indie. V česku podnikám na společnost s.r.o. která je plátcem DPH. Prosím o radu jak a jestli vůbec zahrnout do DPH faktury za služby na vstupu a jak to bude s DPH na faktuře vydané kde bude fakturován 1 finální produkt. Pročítal jsem řadu diskuzí a jsem z toho jelen. Děkuji Vám s pozdravem Martin
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nákup služeb ze zahraničí na projekt v zahraničí DPH
« Odpověď #1 kdy: Srpen 29, 2012 »

Přijaté služby od unijních plátců a podnikatelských subjektů ze třetích zemí se zdaňují v ČR, uvádějí se na ř. 5/6/ resp. 12 /13/ přiznání. Pokud je použijete k uskutečnění svých ekonomických činností, tak si zároveň můžete uplatnit nárok na odpočet na ř. 43 /44/.

Poskytnutá elektronická služba do Indie bude bez DPH, místo plnění je v Indii. Pokud je odběratelem indický podnikatelský subjekt, tak se místo plnění přechýlí do Indie podle § 9/1 ZDPH. Pokud je odběratelem osoba nepovinná k dani (typicky nepodnikající občan), tak se místo plnění přechýlí do Indie podle § 10h/1/k) ZDPH. Vystavujete daňový doklad s náležitostmi podle § 33 ZDPH (písmeno k se nevztahuje na služby do třetích zemí).
IP zaznamenána
Stran: [1]