Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Navrácení DPH z nákupu PHM v zahraničí  (Přečteno 1847 krát)

Gooo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Zdravím
Jsem OSVČ a plátce DPH a pro své podnikání používám osobní vozidlo. Protože jsem z Ostravy, rozhodl jsem se v minulém roce tankovat v Polsku, kde jsem se zaregistroval na vybraných benzínových pumpách a kde jsem tankoval naftu s tím, že následně požádám Polskou stranu o navrácení DPH z těchto nákupů.

Má někdo osobní zkušenost s tímto procesem? Přišel nám nyní dopis z Polska, kde cosi požadují a nejsme si jistí, zda rozumíme OK. Tankoval jsem převážně v ČR, takže se nejedná o velkou částku (natankováno za cca 20 - 25 000 Kč), takže se nevyplatí platit za překlady a podobně, takže kdyby někdo tuto situaci řešil a poradil by, byl bych jen rád. Děkuji.
IP zaznamenána

Simona S

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 26
Navrácení DPH z nákupu PHM v zahraničí
« Odpověď #1 kdy: Září 12, 2012 »

Dobrý den, žádala jsem o vrácení DPH ze Slovenska přes daňový portál, za rok 2011 máte termín do konce září, potřebujete elektronický podpis a nejdříve podat žádost o přidělení přístupu do aplikace, do 15 dní dostanete sms o povolení přístupu a následně zašlete žádost o vrácení DPH přes tento portál. Teď jsem ve fázi, že ze Slovenska poslali potvrzení o přijetí žádosti.Další zkušenost nemám.
Zdraví Simona
IP zaznamenána
Stran: [1]