Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Rodičovská dovolená a práce na dohodu  (Přečteno 1649 krát)

xstol04

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Rodičovská dovolená a práce na dohodu
« kdy: Srpen 28, 2012 »

Dobrý den, jsem zaměstnaná jako učitelka na hl.pr.poměr, v současné době jsem na \"mateřské\", rodičovský příspěvek budu čerpat až do října 2013. Nyní jsem dostala od jiné školy nabídku na práci na dohodu (od letošního září), jen pár hodin měsíčně odpoledne, dítě by mi pohlídala babička. Ráda bych se zeptala, zda s tím není nějaký problém, když jsem zaměstnaná v jedné škole a na dohodu bych učila jinde. Jde mi o to, zda a) mohu vůbec pracovat při rodičovské na dohodu, b) zda mám povinnost to hlásit svému stávajícímu zaměstnavateli, c) zda není problém, že se jedná o stejnou činnost jako mám v prac. smlouvě u svého zaměstnavatele. Děkuji moc za odpověď!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Rodičovská dovolená a práce na dohodu
« Odpověď #1 kdy: Srpen 28, 2012 »

a) při rodičovské můžete pracovat, forma vztahu ani výše výdělku nejsou omezeny (jen by to nemělo být u stávajícího zaměstnavatele na pozici, ve které čerpáte rodičovskou dovolenou, jiný druh práce byste mohla dělat i u stávajícího zaměstnavatele)

b) stávajícímu zaměstnavateli nemusíte nic hlásit

c) souhlas zaměstnavatele s vedlejší činností se vyžaduje v případě, že oba zaměstnavatelé mají stejný předmět činnosti. Jestliže budete vykonávat pedagogickou činnost, tak se na vás tato povinnost nevztahuje (§ 304 zákoníku práce).
IP zaznamenána
Stran: [1]