Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Cestovní příkaz - vyplnění  (Přečteno 4150 krát)

Palajs

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Cestovní příkaz - vyplnění
« kdy: Srpen 28, 2012 »

Dobrý den,
prosila bych o radu při vyplnění cestovního příkazu.
Dva zaměstnanci byli vyslání na dvoudenní pracovní cestu v tuzemsku, která začínala v 5:00 a končila druhý den ve 23:00. Zaměstnavatel zajistil ubytování v ceně bylo zahrnuta i polopenze. A rovněž zajistil i oběd. Dopravní prostředek bylo použito auto zaměstnance.
1)   Může se vyplnit jeden cestovní příkaz nebo musí každý zaměstnanec vyplnit svůj?? Ve formuláři je uveden spolucestující ? někde jsem četla, že pokud zaměstnanci se vyplácí stravné, tak ho nemůžu uvést jako spolucestujícího, tak by mě zajímalo jak je to správně a kdy se ten spolucestující vyplňuje??
2)   Pokud zaměstnavatel zajistil stravu, mám ještě vypisovat při vyúčtování pracovní cesty ve sloupci stravné a nocležné??? Nebo mám zaúčtovat na základě pokladních dokladů, které mi zaměstnanci donesli přímo do deníku??
Já jsem se propočítala, že zaměstnanci mají nárok na 181,0 Kč stravného na den, jelikož pracovní cesta trvala déle než 18 hodin. Což činí 2 dny x 181,0 Kč x 2 zaměstnanci celkem 724,0 Kč. Ale zaměstnavatel uhradil za stravování 879,0 Kč. Aby zaměstnanci nemuseli odvádět z rozdílu 879,0 ? 724,0 = 155,0 Kč pojistné, tak do daňových nákladů zaúčtují pouze 724,0 Kč a 155,0 Kč dám jako nedaňový náklad firmy??
Předem mockrát děkuji za odpověď. S přáním pěkných letních dnů Pavlína M.
IP zaznamenána
Stran: [1]