Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: 2x vystavená FA od dodavatele pod stejným číslem, ale jinými částkami  (Přečteno 1460 krát)

meinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Prosím o radu. V květnu 2012 jsme dostali 2 x fakturu pod stejným číslem, od stejného dodavatele. Původní Fa byla 162.000,- Kč. FA jsem si zaevidovala. Pak vystavili novou fakturu pod stejným číslem, ale s jinou částkou 143.000,- Kč. Kterou jsem si také zaevidovala. Nikdo mi totiž neřekl, že to je oprava té první faktury. Až nyní jsem zjistila, že faktura na 162.000,- neplatí a dodavatelská firma jí ani nemá v evidenci, za to já jí mám a uplatnila jsem i odpočet DPH. zua 5/2012. Teď nevím jak to opravit. Firma mi již nechce vystavit DBS, s tím, že má v evidenci fakturu jen jednou a to na částku 143.000,- Kč. JAK SI TO OPRAVÍM JÁ ????? Mohu si to opravit sama účetním dokladem?
Moc prosím o radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Udělala bych storno vnitřním dokladem. Máte ale problém s DPH, nevznikl vám nárok na odpočet. Buď podáte za příslušné zdaňovací období dodatečné přiznání k DPH a vrátíte nesprávně uplatněnou daň i s úrokem z prodlení, nebo snížíte nárok na odpočet až nyní a spolehnete se, že vás FÚ nebude kontrolovat.
IP zaznamenána
Stran: [1]