Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přerušení osvč  (Přečteno 3314 krát)

veverka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
přerušení osvč
« kdy: Srpen 19, 2012 »

Jsem osvč -svadlena na malém městě a přežívam jen proto,že ještě pronajímám nebytové prostory v mém domě.Avšak nyní jsem o tento nájem přišla a jen šití mě neuživí.Chci přerušit činnost a přihlásit se na pracovní uřad a nebudu si moci ani přivydelat šitím.Což úplně nechápu.Budu stavající zákazníky odmítat ,ztratím je úplně a jak zjistím-když nemohu šítím ani přivydělat-že se \"kšefty zvedly a mohla bych obnovit činnost?Riziko podnikání! Mohla bych formou Smlouva o dílo občas nepravidelně něco vydělat když bych nepřesáhla ročních 20000 korun? Prosím jestli by mi někdo mohl poradit?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přerušení osvč
« Odpověď #1 kdy: Srpen 21, 2012 »

Občas a nepravidelně znamená, že uzavřete 1 smlouvu na max. 20 tis. Kč, vše ostatní může být považováno za soustavnou (opakovanou) činnost, tedy za živnostenské podnikání.
IP zaznamenána

veverka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
přerušení osvč
« Odpověď #2 kdy: Srpen 21, 2012 »

Co když se mi na podpoře naskytne \"kratkodobá brigáda\"u mě např. ušití kalhot nebo oprava oděvu za 290korun za týden musím tento přivýdělek nahlásit prac. úřadu abych kvůli pár korunám pozastavili podporu?Asi budu muset odmítat i známé staré zákazníky -je to tak? Děkuji Vám za odpověd.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přerušení osvč
« Odpověď #3 kdy: Srpen 22, 2012 »

Nic nehlaste, při samostatné činnosti krátkodobá brigáda neexistuje. Pokud budete vykonávat samostatnou výdělečnou činnost (ušití kalhot, oprava oděvu), třeba jen v malém rozsahu a za pár korun, ale budete tak činit opakovaně, a nahlásíte to na ÚP (nebo vás někdo udá a ÚP vám to prokáže), tak vás rovnou vyřadí z evidence.  Vyplácení podpory se pozastavuje v případě, že máte tzv. nekolidující zaměstnání, tzn. že uzavřete  smlouvu se zaměstnavatelem, nikoliv se zákazníkem.
IP zaznamenána

veverka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
přerušení osvč
« Odpověď #4 kdy: Září 16, 2012 »

Prosím,zdali můžete odpovědět na otázku,zda-li při přerušení osvč-řemeslo musím odstranit označení provozovny a vývěsní štít /je to dost pracne přidělano/když se to za půl roku zas bude muset obnovit?Díky!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přerušení osvč
« Odpověď #5 kdy: Září 16, 2012 »

Podle mého názoru úplně postačí označení provozovny a vývěsní štít překrýt.
IP zaznamenána

veverka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
přerušení osvč
« Odpověď #6 kdy: Září 16, 2012 »

díky
IP zaznamenána
Stran: [1]