Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Služba mimo EU  (Přečteno 1262 krát)

kamir

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Služba mimo EU
« kdy: Srpen 11, 2012 »

Dobrý den, prosím o informaci, zda u faktury od dodavatele z Ameriky za poskytnutí Marketingového poradenství a konzultací přechází povinnost uplatnit a přiznat DPH u odběratele (reverse charge)? Do jakých řádků přiznání DPH bude tato služba spadat? Děkuji Vám za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15017
Služba mimo EU
« Odpověď #1 kdy: Srpen 11, 2012 »

Podle § 108/1 zákona o DPH je český plátce povinen přiznat a zaplatit daň v tuzemsku, pokud je mu poskytnuta služba s místem plnění v tuzemsku podle § 9 odst. 1 osobou povinnou k dani neusazenou v tuzemsku.

Marketingové poradenství a konzultace jsou službou, u které se místo plnění určuje podle § 9/1 ZDPH (přechyluje se za objednatelem), americký podnikatelský subjekt je osobou povinnou k dani neusazenou v tuzemsku (zahraniční osoba, která nemá provozovnu v tuzemsku).

Daň přiznáváte na ř. 12, nárok na odpočet můžete uplatnit na ř. 43.
IP zaznamenána
Stran: [1]