Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Odpovedný zástupce  (Přečteno 3462 krát)

xjakubx

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Odpovedný zástupce
« kdy: Srpen 11, 2012 »

Dobry den, rad bych si zalozil remeslnou cinnost ve stavebnictvi a protoze na to nemam odpovidajici vzdelani, potrebuji odpovedneho zastupce. Odpovedneho zastupce jsem si sehnal, ale ani jeden z nas nevi jestli je potreba, aby mel i odpovedny zastupce zivnostensky list. Potom by me zajimalo, jestli k vykonavani odpovedne osoby staci pouze vzdelani, nebo musi mit i urcitou praxi v oboru. Dale me zajima jestli potrebuji odpovedneho zastupce po celou dobu vykonu remeslne cinnosti, protoze jsem nekde cetl, ze po peti letech praxe za dohledu odpovedneho zastupce ziskavam v podstate jeho vzdelani a dale ho jiz nepotrebuji.

Predem dekuji Jakub Kavka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Odpovedný zástupce
« Odpověď #1 kdy: Srpen 11, 2012 »

Odpovědný zástupce nemusí být držitelem živnostenského oprávnění, musí ale splňovat požadavky na odbornou způsobilost. Pokud je vyučen v příslušném oboru, tak nemusí mít praxi.  

Odpovědného zástupce budete potřebovat tak dlouho, dokud sám nesplníte požadavky odborné způsobilosti. Pokud máte například výuční list v příbuzném oboru nebo rekvalifikační kurz, tak stačí 1 rok praxe pod dohledem odpovědného zástupce. Pokud nemáte vzdělání v příbuzném oboru, tak budete odpovědného zástupce potřebovat 6 let.
IP zaznamenána

janas7

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Odpovedný zástupce
« Odpověď #2 kdy: Únor 01, 2013 »

Dobrý den,
jsem společníkem v s.r.o. a ráda bych ve společnosti vedla účetnictví. Nemám sice praxi, ale mám ekonomické vzdělání a navíc rekvalifikační kurz na účetnictví. Pokud nebudu vést účetnictví jako OSVČ, ale jako zaměstnanec společnosti, předpokládám, že nemusím mít žádného odpovědného zástupce. Je to tak?
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Odpovedný zástupce
« Odpověď #3 kdy: Únor 01, 2013 »

Ano, je to tak. Jako zaměstnanec nepotřebujete žádného odpovědného zástupce.
IP zaznamenána

Tomas13

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Odpovedný zástupce
« Odpověď #4 kdy: Únor 10, 2013 »

Zdravím,
jsem zaměstnán jako příslušník vězeňské služby a chtěl bych se zeptat, jestli mohu dělat odpovědného zástupce (garanta) jinému člověku, jelikož splňuji vzdělání oboru pohostinství. U nás je to trochu složitější s těmito věci, třeba nesmíme podnikat, ale můžeme odpracovat 300 hodin jako brigádní činnost. Nevím jestli to nebude v rozporu s naším zákonem 361/2003. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Odpovedný zástupce
« Odpověď #5 kdy: Únor 23, 2013 »

V § 47 zákona 361/2003 Sb. jsem nenašla žádné omezení, které by vám bránilo nechat se ustanovit jako odpovědný zástupce živnostníka. Nesmíte být členem řídících nebo kontrolních orgánů právnických osob, které provozují podnikatelskou činnost, to splníte, neboť živnostník je fyzická osoba.

Pokud budete pobírat za činnost odpovědného zástupce oficiální odměnu, tak s podnikatelem uzavřete dohodu o provedení práce (omezena maximálním počtem 300 hodin za kalendářní rok). Činnost můžete vykonávat i bezúplatně.
IP zaznamenána
Stran: [1]