Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DUZP při přefakturaci  (Přečteno 5814 krát)

marka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
DUZP při přefakturaci
« kdy: Srpen 06, 2012 »

Jsme právnická osoba, měsíční plátce DPH. Jako hlavní ekonomická činnost je pronájem nebytových prostor a jejich správa. Mám dotaz na ohledně přefakturace služeb (jako je vodné apod.).
Dostali jsme fakturu na spotřebu vody, kterou přefakturováváme nájemci. Datum zdanitelného plnění na faktuře je 30. 7., ale došla nám 2. 8., tedy DPH patří do srpna? Ale když to přefakturováváme nájemci, které datum zdanitelného plnění uvedu jemu? Červencové, nebo srpnové? Kdy bude u nás tedy odpočet DPH, v červenci, nebo v srpnu?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DUZP při přefakturaci
« Odpověď #1 kdy: Srpen 08, 2012 »

Všechno spadne do srpna. Nárok na odpočet nejdříve ke dni, kdy máte v držení DD, tedy až 2.8.2012. DZP při přefakturaci na nájemce bude ke dni zjištění skutečné spotřeby, zjistili jste 2.8.2012
IP zaznamenána

marka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
DUZP při přefakturaci
« Odpověď #2 kdy: Listopad 26, 2012 »

chtěla bych se ještě zeptat,jak to bude mezi 2 zdaňovacími obdobími? např.přijde faktura za volání telefony za prosinec,část je naším nákladem,část přefakturovávám.faktura dorazí např. 9.1.2013.tu naši část dám do nákladů ještě roku 2012,dph si nárokuju až v lednu 2013,přefakturovávaná část bude viset na nějakém účtě 3xx,přefakturuju v lednu 2013.je to tak správně?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DUZP při přefakturaci
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 12, 2012 »

Ano.
IP zaznamenána

marka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
DUZP při přefakturaci
« Odpověď #4 kdy: Leden 15, 2013 »

a ještě mě napadlo,bude rozdíl ve výše uvedeném,že my jako pronajímatelé pronajímáme jak plátcům tak neplátcům a krátíme DPH?
IP zaznamenána

nol

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
DUZP při přefakturaci
« Odpověď #5 kdy: Leden 18, 2013 »

Hezké odpoledne, můžete mi, prosím, poradit? Fad za elektřinu s DUZP 31. 12. došla až 16. ledna. Naše firma ji přeúčtovává dál. Jsme čtvrtletní plátci DPH, takže si uplatníme DPH až za I. čtvrtletí s ještě starou sazbou ve výši 20 %? Naše vydaná faktura, t. j. přefakturace této elektřiny bude mít DUZP 16. 1., bude spadat do nového roku a výše DPH bude už 21%?

Moc děkuji za radu
IP zaznamenána

marka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
DUZP při přefakturaci
« Odpověď #6 kdy: Leden 18, 2013 »

Citace: nol
Hezké odpoledne, můžete mi, prosím, poradit? Fad za elektřinu s DUZP 31. 12. došla až 16. ledna. Naše firma ji přeúčtovává dál. Jsme čtvrtletní plátci DPH, takže si uplatníme DPH až za I. čtvrtletí s ještě starou sazbou ve výši 20 %? Naše vydaná faktura, t. j. přefakturace této elektřiny bude mít DUZP 16. 1., bude spadat do nového roku a výše DPH bude už 21%?

Moc děkuji za radu
jsem zvědavá na další názor,já bych to udělala,jak píšete,ale využila bych přechodné ustanovaní a vystavila ještě s 20%.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DUZP při přefakturaci
« Odpověď #7 kdy: Leden 18, 2013 »

Nárok na odpočet se starou sazbou, můžete si uplatnit jenom tolik, kolik je na daňovém dokladu.

Přefakturaci bych udělala s DUZP 31.12.2012 (i když vím, že daňový doklad bude vystaven pozdě a spotřebu jsem k 31.12. neznala) a se sazbou 20%.
IP zaznamenána

marka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
DUZP při přefakturaci
« Odpověď #8 kdy: Leden 19, 2013 »

abych pravdu řekla,setkala jsem se s různými názory,i mezi daň.poradci.a to jen proto,že od roku 2009 \"přefakturace\" vypadla ze zákona.předtím bylo jasně napsáno,přefakturujte s datem,kdy jste spotřebu zjistili.
v mém případě přefakturací-došlé faktury rozpočítávám mezi jednotlivé nájemce (buď podle podružných vodoměrů nebo i podle metrů čtverečných),a to prostě dřív nejde,než až přijde faktura nám.mám s tím prostě práci v lednu.
tak já si v pondělí ještě zajdu na fú a poptam se tam.protože mam v tom guláš.
IP zaznamenána

nol

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
DUZP při přefakturaci
« Odpověď #9 kdy: Leden 20, 2013 »

Jsem moc zvědavá, co Vám na FÚ řeknou. Guláš v tom mám taky. A děkuji moc
IP zaznamenána
Stran: [1]