Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: živnostenské opravnění pro studentku + cizinku  (Přečteno 822 krát)

Olza

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,

jsem Polka, je mi 22, tento rok začínám magisterské studium na FF UK. Jsem bohemistka, planuju zůstat v České Republice co nejdéle, jednou za čas se mi podaří už teď sehnat různě placený menší nebo větší překlad. Známí mi radí, abych si pořidila živnostenské opravnění, jenž mi usnadní vyúčtování se zákazníky. Záleželo by mi také na pojíštění, teď mám tu evropskou zdravotní kartu, ale více méně jednou za 4 měsíce musím se vrácet do Polska a přivážet doklady o tom, že opravdu tady studuju, což není příliš vhodné. Četla jsem, že pro studenty pojištění je v ramcích živn., ale nenašla jsem žádnou informaci, jestli to platí také pro cizince. Zajímalo by mě také, jestli musím mít nějaké zvláštní doklady z Polska pro živnostenské opravnění?

A vůbec všeobecně a subjektivně- bude to smysluplné řešení pro studenta, kdy s zákazkami bývá různě? Teprve začínám svoje dobrodružství se skutečným českým životem a jeho úřední obálkou a mám malý zmatek, každý tvrdí něco jiné a odborným strankám nevždy rozumím.

Krásně děkuji za jakoukoliv odpověď, bydlení v Česku se stává pořád komplikovanější, avšák se nevzdávám:)

Olga
IP zaznamenána
Stran: [1]