Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: evidence materiálu  (Přečteno 1121 krát)

sunny

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
evidence materiálu
« kdy: Červenec 24, 2012 »

Dobrý den,

na konci minulého roku jsem si začala přivydělávat na ŽL a ještě v tom nějak plavu. Nakupuji materiál - vyrobené komponenty, ze kterých vyrábím šperky a ty prodávám (zatím se mi povedlo prodat jen pár kusů). Nevím ale, jak je to s evidencí zásob? V daňovém přiznání jsem musela uvést zásoby v Kč (napsala jsem částku materiálu, který jsem nakoupila mínus materiál obsažený v prodaném zboží) - což ale bylo celkem jednoduché vzhledem k jen pár prodaným kusům. Druhů komponentů, ze kterých vyrábím je ale velké množství (cca 100 druhů) a některé se při výrobě zničí. Jak to mám evidovat? Můžu ho dát přímo do spotřeby a vyrábět šperky k prodeji? - V tomto případě jak to ale evidovat - v jaké hodnotě mám zboží na skladě, co napsat do daňového přiznání? Nebo jsem nucena každý malinký kousek mít v tabulce - příjem a výdej kusů a v Kč? A v případě vyrobeného zboží jsem povinna vést hodnotu tohoto zboží v částce výrobních nákladů? (hlavně kvůli daňovému přiznání v příštím roce).. A jak to evidovat v případě, že se mi nějaký materiál zničí? (zapomněla jsem to totiž v částce zboží na skladě v daňovém přiznání za rok 2011 odečíst...).

Děkuji za odpověď
IP zaznamenána
Stran: [1]