Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Fakturace Slovensko a neplatce DPH  (Přečteno 3496 krát)

Standa10

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Fakturace Slovensko a neplatce DPH
« kdy: Červenec 17, 2012 »

Dobry den,
jsem OSVC z CR, nejsem platce DPH (nedosahuji obrat nad 1mil.Kc za 12 mesicu). Budu fakturovat prace - koordinace stavebnich praci - na stavbe na Slovensku provedene pro slovenskou firmu se  slovenskym DIC.
1,Musim se registrovat jako platce DPH v CR? (ANO, NE)
2, pokud bod 1, ANO, tak bude moje vystavena faktura bez DPH a DPH dodaní slovenska firma, pro kterou jsem práce provedl?
3, pokud bod 1, NE, vystavim fakturu bez DPH jako neplatce DPH?
4, pokud bod 1, NE, Musim se zaregistrovat jako platce DPH na Slovensku kdyz obrat nepresahne 1mil.kc za 12 mesicu?

Dekuji za pomoc
S pozdravem
Standa
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Fakturace Slovensko a neplatce DPH
« Odpověď #1 kdy: Červenec 19, 2012 »

1. Ne.
3. Jako neplátce.
4. Podle mého názoru nikoliv. Podle ustanovení § 5/1/b) zákona č. 222/2004 Z.z. by měl být osobou povinnou platit daň na Slovensku příjemce služby, pokud je plátcem DPH na Slovensku. Konzultujte s objednatelem.
IP zaznamenána

Standa10

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Fakturace Slovensko a neplatce DPH
« Odpověď #2 kdy: Červenec 19, 2012 »

Dobry den Zdenko,
děkuji za odpovědi.

Mám ještě dotazy.
Pokud se zaregistruji jako platce DPH v ČR (protoze to ode mne bude vyzadovat můj slovenký objednatel s  SK DIČ )
Činnost bude služba vztahující se k nemovitosti podle § 10 zákona o DPH ( to už vím).

Mám ještě dotazy:

1,Moje faktura bude bez DPH a slovenský objednatel odvede DPH dle jejich předpisů?
2,Nemusím vyplňovat souhrnné hlášení?

Děkuji a jsem s pozdravem
Standa
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Fakturace Slovensko a neplatce DPH
« Odpověď #3 kdy: Červenec 19, 2012 »

Dobrý večer, Stando.
1. I jako český plátce budete fakturovat bez DPH. Jak už víte, místo plnění je na Slovensku. To znamená, že se na práce na nemovitosti, která se nachází na území Slovenska, nevztahuje český zákon o DPH. Povinnosti ohledně DPH se řídí slovenským zákonem č. 222/2004 Zbierky zákonov, který ukládá povinnost přiznat a zaplatit daň slovenskému příjemci služby (pokud je zdanitelnou osobou).

2. Povinnost vyplnit SH se vztahuje na služby do EU, u kterých se místo plnění určuje podle § 9/1 ZDPH. Vy ale poskytujete službu, u níž se místo plnění určuje podle § 10 ZDPH, takže nemusíte podávat souhrnné hlášení. K poskytnutí služby se přiznáte na řádku 26 přiznání k DPH a to je vše.
IP zaznamenána

Standa10

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Fakturace Slovensko a neplatce DPH
« Odpověď #4 kdy: Červenec 19, 2012 »

Dobrý večer Zdenko,
děkuji za odpovedi.
Standa
IP zaznamenána
Stran: [1]