Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Režim přenesení daňové povinnosti - ř.25 v přiznání  (Přečteno 2312 krát)

evaz

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 91

Dobrý den,
mám dotaz. Máme v II.Q.2012 jednu fakturu, kdy přítel dělal pro plátce DPH. Dal mu tedy fakturu bez DPH a upozornil ho na přenesení daňové povinnosti. Teď vyplňujeme přiznání, do řádku č. 25 napíši základ daně (bez DPH). A pak v pokynech píší, že bych k tomu měla přiložit nějakývýpis z evidence pro daňové účely. To se rozumí, že k tomu dám tu evidenci, kterou si vedu. Jednu tabulku daň na vstupu a druhou daň na výstupu? Rozumím tomu správně nebo je to ještě něco jiného?

Děkuji moc za radu
E.Z.
IP zaznamenána

Janka N.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Režim přenesení daňové povinnosti - ř.25 v přiznání
« Odpověď #1 kdy: Červenec 13, 2012 »

přes daňový portál EPO pošlete elektronicky výpis z evidence jako dodavatel.
příjemce ve stejném období k přiznání přiloží stejný elektronický výpis jako odběratel a zdaní revers na ř. 10 a 43 v přiznání.
IP zaznamenána

evaz

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 91
Režim přenesení daňové povinnosti - ř.25 v přiznání
« Odpověď #2 kdy: Červenec 13, 2012 »

Dobrý den, moc děkuji za radu. Daňový portál EPO jsem našla, ale nějak nechápu, co s tím. Asi bude jednodušší vyplnit formuláře tužkou a odnést na FÚ. Už se mi i podařilo najít formálář výpis z evidence pro daňové účely, ale nevím co tam vyplnit. č.ř. - 1/ DIČ dodavatele/odběratele (píši naše nebo toho komu jsme vydali fakturu - případně obě DIČ oddělené lomítkem)? Kód předmětu plnění - někde jsem našla, že stavebnictví má kód 4, datum usk.zd.pl. (to je datum vydání faktury), základ daně (ta částka bez DPH), rozsah plnění - to nevím co je.
Prosím, kdo jste to již vyplňovali, poraďte. Děkuji moc.
E.Z.
IP zaznamenána

Janka N.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Režim přenesení daňové povinnosti - ř.25 v přiznání
« Odpověď #3 kdy: Červenec 13, 2012 »

musí se to myslím poslat jen elektronicky.
vyplníte od první stránky, ičo, dič, zaškrtnete dodavatel nebo odběratel a vždy další stránka.
továs vede dál formulářem, pak se doplní dič odběratele, DUZP z faktury = co je uvedeno na faktuře,
stavební práce 4, odpady 5 - kody. cena bez daně .
dovyplníte až do konce formuláře pak uložení, tisk, a uložení k odeslání datovou schránkou.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Režim přenesení daňové povinnosti - ř.25 v přiznání
« Odpověď #4 kdy: Červenec 13, 2012 »

U stavebních prací se nevyplňuje rozsah plnění.

Pokud nemáte zřízenou datovou schránku ani elektronický podpis, tak si vytiskněte E-Tiskopis (to je potvrzení, že jste odeslala výpis, aplikace vám jej nabídne), podepište jej a do 5 dnů doručte na FÚ. Pro sebe si můžete vytisknout kopii výpisu z evidence, najdete pod odkazem Vyplněný formulář písemnosti.
IP zaznamenána

Adriena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Režim přenesení daňové povinnosti - ř.25 v přiznání
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 09, 2012 »

Dobrý den, mám dotaz k výpisu z evidence, podávanému elektronicky. Elektronický podpis ani datovou schránku manžel nemá, je drobný živnostník. Zatím jsem takto nic nepodávala. Chtěla jsem se zeptat - zda není nějaký problém, když po odeslání se nezdaří z jakýchkoliv důvodů tisk dokladu - zda je možné výpis uložit a vytisknout dodatečně. Nebo ještě lépe - zda před odesláním je možné si formulář uložit a tuto uloženou verzi potom donést na FÚ. Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Režim přenesení daňové povinnosti - ř.25 v přiznání
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 09, 2012 »

Po odeslání se nabídne e tiskopis (potvrzení, že jste poslala datovou zprávu), který si můžete stáhnout a uložit v počítači. Kdykoliv pak můžete vytisknout a poslat nebo donést na FÚ. Takto si můžete uložit v počítači i vyplněný formulář Výpisu z evidence.
IP zaznamenána
Stran: [1]