Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH na Slovensku  (Přečteno 1466 krát)

vskroch

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPH na Slovensku
« kdy: Červenec 10, 2012 »

Prosím o radu. Od 1.4. jsem se stala plátcem DPH na Slovensku a čeká mě první podání přiznání. Moje firma zajišťuje také doručování květin na Slovensku přes slovenská partnerská květinářství. Dochází tedy k dodání zboží na Slovensku, ale zboží nepřechází přes hranice. Fakturuji firmám z Čech, ze Slovenska i nepodnikatelům z celého světa. Od slovenských květinářství, která osobně zajišťují rozvoz, dostávám faktury. Zajímá mne toto:
Ve slovenském přiznání vyplním uskutečněná plnění do kolonky \"Dodanie tovaru\" a zdanitelná plnění do kolonky \"Nadobudnutie tovaru\". Vyplňuji souhrnné hlášení v ČR?? Plátcům DPH fakturuji výjimečně - pouze v ČR nebo na Slovensku. Podotýkám, že příjemce květin je odlišná osoba než objednatel a plátce květin.
IP zaznamenána

vskroch

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPH na Slovensku
« Odpověď #1 kdy: Červenec 10, 2012 »

Ještě bych ráda doplnila, že hledám režim, který mám vyplnit v českém přiznání k DPH, když zboží nakupuji na Slovensku a to zboží na Slovensku zůstává a zde je dodáno konečnému příjemci. Zde se přeci nemůže jednat o dodání a pořízení zboží z jiného členského státu??
IP zaznamenána
Stran: [1]