Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: podíly na zisku a srážková daň  (Přečteno 4587 krát)

Marcela0203

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
podíly na zisku a srážková daň
« kdy: Červenec 10, 2012 »

Dobrý den,
mám dotaz ohledně termínu odvodu srážkové daně.... Plátce daně je povinen srazit daň při jejich výplatě, nejpozději však do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž valná hromada schválila řádnou nebo mimořádnou účetní závěrku a rozhodla o rozdělení zisku nebo o úhradě ztráty. Plátce daně je povinen sraženou daň odvést svému místně příslušnému správci daně do konce kalendářního měsíce následujícího po kalendářním měsíci, ve kterém byl povinen provést srážku daně.
28.3. konala valná hromada o schválení řádné účetní závěrky, odevzdalo se přiznání. Následně bylo v následující valné hromadě 30.6. rozhodnuto o výplatě podílů. Srážková daň se tedy nejpozději mohu odvést do 31.10. Pokud nebudou podíly do této doby vyplaceny, jinak se  musí srážková daň odvést při výplatě. Do přehledu o srážkové dani uvedu povinnost srážkové daně  30.09.? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
podíly na zisku a srážková daň
« Odpověď #1 kdy: Červenec 10, 2012 »

Pokud nebudou podíly vyplacené dřív, tak srazit nejpozději 30.9.2012 a odvést do 31.10.2012. Do vyúčtování srážkové daně zapište do září.
IP zaznamenána

katy11

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
podíly na zisku a srážková daň
« Odpověď #2 kdy: Srpen 22, 2013 »

Dobrý den,
ráda bych si ujasnila nějaké věci ohledně tohoto tématu. Mám podobný případ jako paní Marcela, s téměř totožnými termíny, pouze v aktuálním roce. Je mi tedy jasné účtování i lhůty sražení a odvedení daně i samotná výplata podílů. V mém případě také zatím nebyla daň sražena ani podíl na zisku vyplacen.
Jak to bude ale s registrací k srážkové dani? Pokud bylo o rozdělení zisku rozhodnuto 15.6., měla registrace proběhnout do 15-ti dnů, tudíž do 30.6. nebo stačí do 15-ti dnů od sražení srážkové daně? A po odvedení daně má společnost registraci opět zrušit, když jinak srážková daň není společností odváděna?
Další věcí, ze které jsem poněkud zmatena, je vyúčtování srážkové daně, které bude společnost podávat do 2.4.2014. Vyúčtování bude podávat právnická osoba jako plátce, ale v hlavičce tiskopisu zatrhnu označení pro fyzickou osobu, když společník, kterému bude podíl na zisku vyplacen, je fyzickou osobou? Ale poté vyplňuji kolonku 03 - Právnická osoba, do které napíši iniciály plátce a kolonku 02 - Fyzická osoba nevyplňuji? Také mi není jasné, zda podáváme vyúčtování za celé zdaňovací období či pouze za dobu, po kterou jsme k dani registrováni? Předpokládám, že kolonky 01c, 01d a 05 v tomto případě nevyplňuji. V tabulce tiskopisu se vyplňuje v měsíci, ve kterém došlo ke srážce daně?
Jelikož se jedná o srážkovou daň, která je konečná, tak společník - fyzická osoba již ve svém daňovém přiznání tento příjem nezohledňuje, právnická osoba vykáže pouze v účetní závěrce za rok 2013?

Předem mnohokrát děkuji za odpověď
IP zaznamenána
Stran: [1]