Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: odpočet na dítě a manželku  (Přečteno 4902 krát)

avatavs

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
odpočet na dítě a manželku
« kdy: Červenec 08, 2012 »

zaslechla jsem,že pro rok 2012,nebude možné uplatnit slevu na dítě a manželku na dani,pokud se bude podávat DP -výdaje procentem z příjmu /řeml.živnost 80%/ je to pravda?Moc se mi to nezdá.Děkuji za odpověd pokud máte někdo bližší informace.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
odpočet na dítě a manželku
« Odpověď #1 kdy: Červenec 09, 2012 »

Zatím projednává PS, sněmovní tisk č. 695, vládní návrh zákona o změně daňových, pojistných a dalších zákonů v souvislosti se snižováním schodků veřejných rozpočtů. Druhé čtení je na programu schůze, která bude zahájena 10.7.2012. Novela ZDP by měla nabýt účinnosti 1. ledna 2013.


Návrh (kopíruji ze sněmovního tisku 695/0):
§ 35ca
Uplatní-li poplatník u dílčího základu daně podle § 7 výdaje podle § 7 odst. 7 nebo u dílčího základu daně podle § 9 výdaje podle § 9 odst. 4 a součet dílčích základů, u kterých byly výdaje tímto způsobem uplatněny, je vyšší než 50 % celkového základu daně, nemůže
a) snížit daň podle § 35ba odst. 1 písm. b),
b) uplatnit daňové zvýhodnění.
IP zaznamenána

avatavs

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
odpočet na dítě a manželku
« Odpověď #2 kdy: Červenec 10, 2012 »

Děkuji za odpověď.To důležité /že letos to neplatí/sem se dověděla.díky.Tí druhé části,ale vůbec nerozumím......
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
odpočet na dítě a manželku
« Odpověď #3 kdy: Červenec 10, 2012 »

Pokud k některým příjmům uplatníte paušální výdaje a uplatníte je u nadpoloviční většiny celkového základu daně (například: dílčí základ daně ze závislé činnosti bude tvořit 40% a dílčí základ daně z podnikání a jiné samostatné výdělečné činnosti a z pronájmu bude tvořit 60% celkového základu daně), tak si nebudete moci uplatnit slevu na vyživovaného manžela ani daňové zvýhodnění na vyživované dítě.
IP zaznamenána

avatavs

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
odpočet na dítě a manželku
« Odpověď #4 kdy: Červenec 10, 2012 »

Aha,tak jo díky.
IP zaznamenána

janinam

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
odpočet na dítě a manželku
« Odpověď #5 kdy: Únor 04, 2013 »

Dobrý den, přítel jako OSVČ uplatňuje paušální výdaje a minulý rok mu byl vyplacen za našeho syna daňový bonus na dítě. Dočetla jsem se, že od r. 2013 došlo k určitým změnám a tato možnost pro většinu živnostníků s paušálem nebude. Omlouvám se asi za hloupý dotaz, ale nikde se nemůžu dopátrat toho, jestli se tato změna týká už r. 2012 a v daň. přiznání podaném letos slevu vyplňovat nebude a tedy už nemá letos na tento bonus nárok nebo ji může uplatnit stejně jako minulý rok a toto platí až pro daň přiznání podané v r. 2014?

Nerada bych, abychom přišli zbytečně o peníze, protože jinak bych mohla zřejmě slevu uplatnit já (jsem na RD, vedu daň. evidenci a daň přesáhla něco mále přes 48 tis.), ale jednodušší by bylo, pokud by uplatnil slevu on, .. pokud s tím tedy letos můžeme ještě počítat. Moc děkuji za info.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
odpočet na dítě a manželku
« Odpověď #6 kdy: Únor 04, 2013 »

Přítel může v přiznání za rok 2012 uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované dítě, jako minulý rok. Změna nastává až od zdaňovacího období roku 2013, projeví se v daňovém přiznání, které budete podávat v roce 2014.
IP zaznamenána

janinam

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
odpočet na dítě a manželku
« Odpověď #7 kdy: Únor 04, 2013 »

Tak to jste mě potěšila, děkuji za rychlou odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]