Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH při nákupu z UK  (Přečteno 1978 krát)

jermakki

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
DPH při nákupu z UK
« kdy: Červen 26, 2012 »

Dobrý den,

prosím o radu, jsem OSVČ, neplátce DPH, mám nákup z Velké Británie.

Prodejce mi fakturuje bez DPH, s tím že to je zahraniční prodej a tudíž prodávají jen bez DPH.
Podle mě bych měla nakoupit včetně DPH a dál neřešit (jako ze zemí EU), ale bohužel není tam moc prostor k domluvě...
Můžu tedy nějak doplatit DPH v ČR? Nerada bych měla nějaký nedoplatek...

Děkuji moc za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15018
DPH při nákupu z UK
« Odpověď #1 kdy: Červen 26, 2012 »

Co prodejce fakturuje, zboží nebo službu? Pokud službu, tak jakou?
IP zaznamenána

jermakki

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
DPH při nákupu z UK
« Odpověď #2 kdy: Červen 27, 2012 »

nakupuju zboží, plátce DPH nejsem, takže bych podle mě měla správě nakoupit s DPH, ale prodejce tvrdí, že jak je to z UK do zahraničí, tak prodávají jen bez DPH.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15018
DPH při nákupu z UK
« Odpověď #3 kdy: Červen 27, 2012 »

Toto je problém prodejcův, nikoliv Váš. Místo plnění zůstalo v UK (jak píšete, coby neplátce jste měla nakoupit s britskou DPH), nejste tedy povinna odvádět DPH v tuzemsku.
IP zaznamenána

jermakki

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
DPH při nákupu z UK
« Odpověď #4 kdy: Červen 27, 2012 »

Zdeno, děkuji Vám za odpověď. Nerada bych měla nějaký nedoplatek apod. proto se radši ptám... prodejce trvá na tom, že jak to jde za hranice, tak jedině bez dph, i když jsem mu říkala že nejsem plátce DPH a tudíž bych měla nakoupit s DPH...navíc nevím jak by se na tu fakturu tvářil FÚ při kontrole...ale jestli to chápu správně, tak je to problém prodejce.
IP zaznamenána

INCA CZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
    • http://www.inca.cz
DPH při nákupu z UK
« Odpověď #5 kdy: Červen 27, 2012 »

Jak píše Zdena, nejste povinna odvádět DPH v tuzemsku, ale pouze za předpokladu, že hodnota Vámi pořízeného zboží nepřesáhne v běžném kalendářním roce částku 326.000,- Kč. V opačném případě se dle §94/6 stáváte plátcem a jste povinna přiznat a zaplatit daň již za hodnotu zboží, kterým překročíte tento limit.

Daňové a účetní poradenství http://www.inca.cz/
IP zaznamenána
Stran: [1]