Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Fakturace dopravy při danitelném zisku paušálem  (Přečteno 2673 krát)

Karel Šimůnek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den, vypočítám si zisky z podnikání paušálem. V mém případě to je 60%. Silniční daň neplatím. Mohu si fakturovat dopravné zákazníkovi? Zatím jsem fakturoval jen hodiny, které jsem u zákazníka ztrávil. Ale nyní mám zákazníky daleko od místa podnikání a přemýšlím, jak zohlednit dopravu. Děkuji za reakci.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Fakturace dopravy při danitelném zisku paušálem
« Odpověď #1 kdy: Červen 12, 2012 »

Dobrý den, a nemůžete to ve faktuře nazvat třeba jako manipulační poplatek, či nějak obdobně... Jana
IP zaznamenána

Karel Šimůnek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Fakturace dopravy při danitelném zisku paušálem
« Odpověď #2 kdy: Červen 12, 2012 »

Jezdím za zákazníky a nabízím jim na stavbě např. konzultace, které si nechávám platit v hodinové sazbě. Manipulační poplatek tedy nepřichází v úvahu :-)
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Fakturace dopravy při danitelném zisku paušálem
« Odpověď #3 kdy: Červen 12, 2012 »

Chápu, že chcete z klientů cestovné dostat, snad tu někdo něco vymyslí... Jana
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Fakturace dopravy při danitelném zisku paušálem
« Odpověď #4 kdy: Červen 13, 2012 »

Dobrý den, mám zkušenost, že řemeslníci, kteří fakturují práce na stavbách a výdaje mají paušálem, museli prokazovat, jak se na stavby dostávají ( např.jízdenky, stavební parta - používá 1 vozidlo) , popřípadě napsat FÚ čestné prohlášení, že nevyužívají vozidlo k ekonomické činnosti.

A co tak zvednout hodinovou sazbu o částku, která pokryje náklady cestovného? Já bych asi volila variantu platby silniční daně, pokud by jste každou \"služební jízdu vyfakturoval\" , tak se vám určitě silniční daň vrátí a máte klid i před FÚ.
IP zaznamenána
Stran: [1]