Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Obnoveni cinnosti na mesic?  (Přečteno 1130 krát)

Neznalkova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Obnoveni cinnosti na mesic?
« kdy: Červen 01, 2012 »

Dobry den,
nevim jestli se zeptam spravne, ale prosim poradte mi - jsem OSVC hlavni, po skonceni rodicovske \"dovolene\" jsem prerusila cinnost z duvodu pece o male dite, vse oznamila prislusnym uradum a nemam povinnost platit zalohy na pojistna. Mam ted nabidku prace za 4000,-. Predpokladam, ze bych na mesic cinnost obnovila a po vyfakturovani zase prerusila.
1) Je to vubec mozne obnovit cinnost na mesic a pak se zase vratit do preruseni a po zbytek roku nemuset platit zalohy?
2) Minimalni zalohy jsou 1836 ossz a 1670 vzp - opravdu bych musela zaplatit tyto castky, tj. skoro vse co bych dostala, nebo se to pak nejak prepocita na mensi pojistna? Pokud ano, kolik by to asi bylo?
3) Jako mesic pro obnoveni cinnosti se pocita datum, kdy penize prijdou na ucet nebo datum na fakture?
Predem Vam dekuji.
N.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Obnoveni cinnosti na mesic?
« Odpověď #1 kdy: Červen 04, 2012 »

1) Ano, je možné obnovit činnost na měsíc a pak opět přerušit.
 2) Pokud jste OSVČ hlavní, tak zaplatíte pojistné na SP z minimálního vyměřovacího základu i kdybyste obnovila činnost jen na 1 den. U zdravotní pojišťovny byste se mohla zkusit zaregistrovat jako osoba celodenně pečující o dítě do 7 let (dítě může do školky na max. 4 hod. denně), takže byste odvedla pojistné jen z rozdílu příjmů a výdajů.
3) Obnovením činnosti se rozumí už první úkon, směřující k dosažení příjmů, například uzavření smlouvy. Ale pochybuji, že by to někdo zkoumal, takže bych oznámila obnovení činnosti v měsíci, kdy vystavím fakturu.
IP zaznamenána
Stran: [1]