Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Fakturace sprostredkovatelske firme pres EU  (Přečteno 1087 krát)

mirsoft

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Fakturace sprostredkovatelske firme pres EU
« kdy: Červen 13, 2012 »

Dobry den, jsem zivnostnik zaregistrovany v CR, platce DPH a budu pracovat na IT zakazke v Nemecku pro jednu nemeckou firmu jako OSVC (jde o dlouhodobejsi projekt, cca rok-dva, mozna i dele). Problem je, ze fakturovat za praci budu sprostredkovatelske firme, sidlici ve Velke Britanii (predpokladam, ze ta pak bude s nejakou provizi fakturovat teto nemecke firme :) ), cili moje faktura nepujde do Nemecka, ale do Velke Britanie.

Vsichni jsou platci DPH.

Moje otazka ted zni, kde bude v tomto pripade pro mne pri fakturaci misto plneni? Ja bych rekl, ze ve Velke Britanii, ale nejsem jsi uplne jist (jelikoz fyzicky prace probiha v Nemecku). Navyse britsky sprostredkovatel po mne chce, abych se diky teto zakazke registroval v Nemecku jako podnikatel, coz se mi taky nezda jako potrebne (podle mne a zakonu EU klidne muzu fakturovat z Ceska, a kdyz uz, pak nevidim rozdil mezi fakturovanim britske firme z Nemecka nebo z Ceska... tak nevim :) ).

Predem dekuji moc za odpoved :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Fakturace sprostredkovatelske firme pres EU
« Odpověď #1 kdy: Červen 24, 2012 »

Místo plnění bude ve Velké Británii bez ohledu na to, že práce bude fyzicky vykonána v Německu. Jde o službu, u které se místo plnění určuje podle § 9 odst. 1 zákona o DPH.

Nevím, jestli je nutné, abyste se registroval v Německu jako podnikatel, neznám německé předpisy. Ale z hlediska DPH je opravdu jedno, jestli Angličanům fakturujete z ČR nebo z Německa.
IP zaznamenána
Stran: [1]