Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: pronájem  (Přečteno 1245 krát)

tlustoch

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
pronájem
« kdy: Listopad 09, 2012 »

Dobrý den, chci se zeptav v roce 2010 jsem půl roku pronajímal družstevní byt, ale příjmy z §9 jsem v přiznání neuvedl. Teď se ozval FÚ, že vyhl.činností zjistili, že jsem pronajímal byt a chtějí abych podal DoDaP musím podávad dodatečko když daňová povinnost se nezmění bude stejně nulová nestačilo by jen nějaké prohlášení.
Děkuji
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
pronájem
« Odpověď #1 kdy: Listopad 10, 2012 »

Dobrý den.
podle mého názoru byste tuto otázku měl položit Vašemu správci daně.
Jestli Fú žádá dodatečné Přiznání k DPFO, tak jej budete muset podat.
IP zaznamenána

EvaZa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
pronájem
« Odpověď #2 kdy: Leden 04, 2013 »

Dobrý den, ráda bych se ujistila. Budu vyplňovat daň. přiznání daně z příjmu mé švagrové. Je na mateřské a od září si přividělává jako kadeřnice, její příjmy nejsou nijak vysoké. Dále před zahájením živnosti svou provozovnu, kterou má výhradně ve svém vlastnictví, pronajímala. Její manžel by si chtěl uplatnit slevu na manželku. Do vlastních příjmů manželky se započítají příjmy z podnikání bez snížení výdajů i příjmy z pronájmu. Domnívám se, že se započítává příjem z pronájmu NESNÍŽENÝ O PAUŠÁL 30 PROCENT. Stejně jako u příjmu z podnikání. Bohužel se mi nepodařilo ověřit si mou domněnku. Mohli byste mi prosím pomoci. Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
pronájem
« Odpověď #3 kdy: Leden 05, 2013 »

Do vlastních příjmů manželky se opravdu započítávají příjmy bez jejich snížení o výdaje a je jedno, zda uplatňujete prokázané výdaje nebo výdajový paušál.

Můžete ověřit v zákonu o daních z příjmů, § 35ba odst. 1 písm. b). Zákon hovoří pouze o příjmu, nikoliv o příjmu sníženém o výdaje, započítává se tedy to, co švagrová PŘIJALA.
IP zaznamenána
Stran: [1]