Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dlouhodobé nedobytné pohledávky - fyzická osoba  (Přečteno 5692 krát)

Miky72

  • Host

Dobrý den. V mé daňové evidenci eviduji pohledávky firem, na které byl vyhlášen konkurz a posléze ukončen. Podrobně jsem pročítal poradnu  \"Jak podnikat\", a prosím má otázka zní jestli když jsem se nepřihlásil do konkurzu jako věřitel jestli mohu na základě dokumentu o ukončení konkuzu dané firmy odepsat pohledávku z daňové evidence. Jedná se o pohledávky starších dat (např.1998). Děkuji.
IP zaznamenána

Dasa

  • Host
Dlouhodobé nedobytné pohledávky - fyzická osoba
« Odpověď #1 kdy: Březen 11, 2008 »

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat jak odepsat pohledávku v DE kdy jsem byla přihlášena jako věřitel do konkurzu a má pohledávka byla zaplacena jen z části pro nedostatek majetku.Jak odepsat zůstatek pohledávky když konkurz je ukončen
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dlouhodobé nedobytné pohledávky - fyzická osoba
« Odpověď #2 kdy: Březen 11, 2008 »

Zůstatek pohledávky pouze vyřadíte z evidence pohledávek a to je vše (pohledávka nebyla v příjmech, odpis tedy není výdajem).

Pro Miky72: přihlášení do konkurzu je podmínkou. Potřebujete rozhodnutí, že konkurz na dlužníka byl zrušen pro nedostatek majetku, a že vámi přihlášená pohledávka nebude uhrazena.
IP zaznamenána
Stran: [1]