Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dovoz zboží ze zemí EU a následný prodej  (Přečteno 1975 krát)

sarin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Dovoz zboží ze zemí EU a následný prodej
« kdy: Listopad 16, 2012 »

Dobrý den,

přečetl jsem bedlivě fórum, ale jsem trochu zmaten v určitých věcech, takže

1) Musím být plátce DPH, když objednávám ze zahraničí (Myslím si že ne dokud nepřekročím částku cca 326000 Kč, ale předpokládám že výhodnější je být plátce DPH)

2) Když si objednám zboží například z Polska nebo z UK přijde mi vše bez DPH a cena bude třeba 5000 Kč v ceně bude i doprava započítaná a teď mě zajímá když to půjde přes dopravce, jestli mi to zdaní a dají clo? (Já si myslím že ano, ale nejsem si přesně jist jako velkou daň a clo použije)

3) Pokud mi na hranicích přičtou clo a dph bude zásilka stát dejme tomu 6000 Kč (vymyšlená cena) a já toto zboží prodám za 7000 Kč, takže budu platit jakou daň?


Chtěl bych se zeptat zda na tyto zákony není nějaká publikace v knižní podobě, kde se vždy lépe zorientuji než na fóru. Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dovoz zboží ze zemí EU a následný prodej
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 07, 2012 »

1) Tím, že si objednáte zboží v zahraničí, se nestáváte plátcem DPH. Při nákupu zboží z EU se stáváte plátcem až při překročení částky 326 tis. Kč za kalendářní rok. U nákupů zboží ze třetích zemí žádná hranice není. Při nákupu zboží, které je předmětem spotřební daně, se stáváte plátcem ihned.

2) Pokud si objednáte zboží jako neplátce, tak přijde s polskou nebo anglickou daní. Pokud si objednáte zboží jako plátce, tak by mělo přijít bez DPH. Uvnitř EU nejsou celní hranice, žádné clo se neplatí.

3) Pokud jako neplátce dovezete zboží ze země mimo EU, celníci přičtou clo a DPH. Za zboží zaplatíte celkem 6 tis. Kč, prodáte je za 7 tis. Kč, rozdíl (zisk) bude 1 tis. Kč, ze kterého budete platit daň z příjmů. Z pouhé tisícovky nic neplatíte, daň 150,- Kč pokryje sleva na poplatníka.
IP zaznamenána
Stran: [1]