Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Reklama + poplatek v zahraničí  (Přečteno 1517 krát)

Michaela K.

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 99
Reklama + poplatek v zahraničí
« kdy: Květen 18, 2012 »

Dobrý den,
mám zde fakturu z Vietnamu, kde je fakturován poplatek na semináři, kterého se OSVČ zúčastnila a dále reklama v katalogu, vše vyfakturováno v jedné částce. Potřebuji poradit, zda tuto částku musím uvádět do přiznání k DPH, popř. jaký řádek? Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Reklama + poplatek v zahraničí
« Odpověď #1 kdy: Květen 19, 2012 »

Uvedla bych na řádcích 12 + 43.
IP zaznamenána

cacenka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
Reklama + poplatek v zahraničí
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 02, 2012 »

Dobrý večer, prosím o radu, mám zde fakturu ze třetí země, reklamní činnost, reklama probíhala na území třetí země, jedná se o snahu propagace v 3. zemi, zatím ještě nevím, zda se jedná o plátce či neplátce DPH, prosím o radu, zda zahrnovat do přiznání a případně kam (zda tedy řádek 12 a 43 a případně na základě čeho takto přijatou službu posuzovat, ráda bych tomu i rozumněla) a zda je důležite, zda dodavatel je plátcem daně či nikoli. Moc děkuji, jsem z toho celá zmatená.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Reklama + poplatek v zahraničí
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 05, 2012 »

Pokud jste přijali reklamní službu od podnikatelského subjektu ze třetí země, tak nezkoumáte, zda je plátcem či nikoliv, v řadě zemí DPH ani nemají. Přijetí reklamní služby přiznáváte na ř. 12, nárok na odpočet uplatníte na ř. 43, jak píšete.

Místo plnění se posuzuje podle § 9/1 ZDPH. Jste osobou povinnou k dani, místo plnění se přechýlilo za vámi do ČR.

Povinnost přiznat a zaplatit daň najdete v § 108/1/b) ZDPH, byla vám poskytnuta služba s místem plnění v tuzemsku podle § 9 odst. 1 osobou povinnou k dani neusazenou v tuzemsku (osoba povinná k dani neusazená v tuzemsku = buď unijní plátce DPH, nebo podnikatelský subjekt ze třetí země).
IP zaznamenána
Stran: [1]