Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Danove prohlaseni  (Přečteno 1773 krát)

Martina Em

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Danove prohlaseni
« kdy: Květen 31, 2012 »

Zamestnala som sa 21.3.2012 a po nastupe som nepodpisovala danove prohlaseni (zamestnavatel mi ho nedal a ja som si na to v tom pociatocnom chaose nespomenula). K 1.5.2012 moj prac. pomer skoncil (vypovedou zo strany zamestnanca). V dvoch vyplatach mi teda nebola uplatnena zakladna zlava 2070czk.


Chcem sa opytat, ci je mozne danove prohlaseni podpisat a odovzdat ho firme, v ktorej som pracovala (pracujem v inej firme, ale fyzicky som stale na tom istom mieste) alebo musim pockat do konca zuctovacieho obdobia a danove prohlaseni podat sama osobne.

Dakujem za odpoved.

Zdravi

Martina
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Danove prohlaseni
« Odpověď #1 kdy: Květen 31, 2012 »

V nové firmě Prohlášení již asi podepsáno máte, že ? Až vám bude někdo ( zaměstnavatel k 31.12),  dělat roční zúčtování daně, tak doložíte Potvrzení o zdanitelných příjmech FO ze závislé činnosti - od firmy, kde jste nepodepsala Prohlášení a neuplatněná sleva Vám bude vrácena v rámci ročního zúčtování.
Pokud byste byla povinna z jakéhokoliv důvodu podat DPFO, tak je postup naprosto stejný : Od všech zaměstnavatelů za celý rok si vyžádáte Potvrzení o zdanitelných....a zahrnete do Přiznání.
IP zaznamenána

Martina Em

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Danove prohlaseni
« Odpověď #2 kdy: Červen 09, 2012 »

Dakujem Vam velmi pekne za odpoved.

Este by ma zaujimalo, ci je byvaly zamestnavatel povinny dat mi Potvrzení o zdranitelnych prijmech FO ze zavisle cinnosti na moje vyziadanie. Alebo sa moze sa stat, ze mi uvedene Potvrdenie bude chciet poslat na konci roka postou na moju adresu? Inymi slovami ma v zakone alebo vyhlaske k tejto problematike priestor na oddalovanie vystavenia tohoto potvrdenia.
A este jedna otazka, mohli by ste mi dat info, ci som nasla na webe \"http://www.finance.cz/download/1115-potvrzeni-o-zdanitelnych-prijmech/\" spravny dokument spominaneho potvrdenia?

Este raz Vam dakujem.
Pekny den.

Martina
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Danove prohlaseni
« Odpověď #3 kdy: Červen 09, 2012 »

Zaměstnavatel je povinen vystavit potvrzení do 10 dnů od podání žádosti. Kopíruji příslušnou ustanovení § 38j odst. 3 zákona o daních z příjmů:
\"Na žádost poplatníka je plátce daně povinen za období, za které byla vyplácena nebo zúčtována mzda, vystavit nejpozději do deseti dnů od podání žádosti doklad o souhrnných údajích uvedených ve mzdovém listě, které jsou rozhodné pro výpočet základu daně, daně, záloh a pro poskytnutí slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění.\"

Našla jste správný formulář, jenom tam bude rok 2012.
IP zaznamenána

Martina Em

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Danove prohlaseni
« Odpověď #4 kdy: Červen 10, 2012 »

Dakujem za odpoved a prajem pekny den.
IP zaznamenána
Stran: [1]