Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: VZP - komunikace přes datovku vázne  (Přečteno 1915 krát)

repulsive

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
VZP - komunikace přes datovku vázne
« kdy: Květen 31, 2012 »

Poslal jsem přehledy pro zdravotní pojišťovnu (jo, mám VZP, tak se mi nesmějte) v termínu - 2.5.2012 - a to skrze datovou schránku (mají jen jednu, centrální). Skoro za měsíc mi dorazilo z pobočky, kde jsem registrován, dopisem upozornění, že jsem jim doposud nic neposlal a měl bych to urychleně napravit..

Není to první problém při komunikaci s touto pojišťovnou - při přihlašování živnosti jsem využil možnosti oznámení o podníkání na sociální a zdravotní pojišťovnu poslat živn. úřadem, na VZP pobočku bohužel tehdy taky nic nedorazilo... Nemáte taky podobnou zkušenost?

Jak byste řešili aktuální problém s přehledy? mám odpovědět jen ve stylu - \"přehledy jsem odeslal na datovou schránku, kterou ze zákona musíte používat - číslo datové zprávy je XYZ, dojhledejte si to pes centrálu... \"  anebo spíš \"poslal jsem vám to přes datovku, ale asi máte nějaký problém, tak tady vám to posílám vytištěné\"...  asi bych preferoval první variantu, ale nejsem si jist, jak je to s těmi zákonnými podmímkami. A taky mám dojem, že se oznámení mělo vyloženě poslat na pobočku, kde je člověk regostrován. U druhé varianty bych se bál, že první poslání budou ignorovat a jako datum odeslání přehledu budou brát to druhé a napaří mi pokutu za prodlení..

Tak co si o tom myslíte?

ještě dodám, že zmiňovaná pobočka se vyskutuje někde v moravsko spíše slezském kraji..

Ď
IP zaznamenána

DavidNavara

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
VZP - komunikace přes datovku vázne
« Odpověď #1 kdy: Srpen 24, 2012 »

Mám s VZP také problém, že nepřijímají přehledy přes datovou schránku. Akorát, že mě neupomínají, když jim je neposílám :-) Podle jakého zákona mají povinnost přijímat přehledy přes datovou schánku? Přeci jen to není tak úplně státní úřad, pokud vím. Moje pobočka je v Jindřichově Hradci. Zkusím jim to teď nějakou dobu posílat přes datovku a uvidíme, co se bude dít.
IP zaznamenána
Stran: [1]