Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prosím o pomoc  (Přečteno 1195 krát)

AnetaAnetu

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Prosím o pomoc
« kdy: Květen 31, 2012 »

Nedávno jsem sepsala návrh na přijetí nového zaměstnance u firmy Hypernova. Pracovní úvazek na min. 10h. týdně. Poté mi dali růžový formulář(prohlášení poplatníka daně). Prosím o pomoc při výpočtu čistné mzdy. Berme třeba, že si vydělám HM 2500Kč. Jsem student. Nevím právě jestli si platím sociální a zdravotní, také jestli mám právo na slevu u studenta. A také jakou roli zde hraje ten poplatník. Zda je dobré, že jsem podepsala: že slevu na dani na poplatníka neuplatňuji, neuplatňuji nárok na slevy na dani. Děkuji mnohokrát :) S pozdravem Aneta
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Prosím o pomoc
« Odpověď #1 kdy: Červen 01, 2012 »

Nevím sice, jak v pracovně-právním vztahu funguje \"návrh na přijetí nového zaměstnance\", ale předpokládám, že je to nějaká forma vykonávání závislé činnosti (brigáda atd.)
Pokud nemáte podepsáno Prohlášení poplatníka k dani u jiného zaměstnavatele, tak rozhodně podepište změnu, že slevu na poplatníka UPLATŇUJETE. (Zbytečně bu Vám sráželi daň)
Když nemáte podepsáno Prohlášení, a váš příjem činí 2500 ,- brutto, tak Vám zaměstnavatel srazí daň ve výši 15% (2500 - 375 = 2125)
Pokud v Prohlášení podepíšete, že slevu na polatníka uplatňujete, tak Vaše HM = čistá mzda. Toto platí až do výše 13800,- Kč hrubého. Částka výdělku by dokonce mohla být i vyšší, pokud využijete slevu na poplatníka+slevu na studenta.
IP zaznamenána
Stran: [1]